Опасност от падане на дърво на пътното платно

Здравейте, обръщам се към вас, да подам сигнал относно съществуващ риск от падане на дърво върху пътно платно. Проблемът се изразява в това, че изсъхнали стари дървета в рйона на м. Къро са надвиснали над пътното платно, намиращо се над механа "Къра" в посока към Държарна комисия за защита на личните данни  и Институт по отбрана "Проф. Цветан Лазаров". Ежедневно по този път минават и много хора, работещи в района. Въпрос на време е някое от тези дървета да падне директно на пътя/дано, когато това се случи да няма пострадали хора/. Доста често и аз минават по този път, като следва да отбележа, че някои от дърветата са маркирани с червеникава боя на около 1,5 м. височина. Силно се надявам, че проблема няма да остане нерешен и ще бъдат предприети мерки от компетентните институции.

Публикувано в категория Екология. Зелена система - Изсъхнали/неподрязани дървета и клони.

Опасност от падане на дърво на пътното платно

Здравейте, обръщам се към вас, да подам сигнал относно съществуващ риск от падане на дърво върху пътно платно. Проблемът се изразява в това, че изсъхнали стари дървета в рйона на м. Къро са надвиснали над пътното платно, намиращо се над механа "Къра" в посока към Държарна комисия за защита на личните данни  и Институт по отбрана "Проф. Цветан Лазаров". Ежедневно по този път минават и много хора, работещи в района. Въпрос на време е някое от тези дървета да падне директно на пътя/дано, когато това се случи да няма пострадали хора/. Доста често и аз минават по този път, като следва да отбележа, че някои от дърветата са маркирани с червеникава боя на около 1,5 м. височина. Силно се надявам, че проблема няма да остане нерешен и ще бъдат предприети мерки от компетентните институции.

Прекършен клон и изгнило дърво. Опасност от падане на дървото върху пътното платно.

На пресечката на улиците "550-та" и "Ботьо Петков" в жк Сухата Река, р-н Подуяне, има висящ пречупен голям клон на старо дърво. Дървото е наколнено силно към пътното платно. Има опасност от падане на клона а и на цялото дърво върху тротоара и настилката.Съществува реална  Опасност от наранявания на граждани ,МПС , както и от затваряне на достъпа до блок 78 и частчно до блок 120.

Моля за съдействие в кратки срокове

Благодаря

Опасност от падане на дърво

Застрашително наклонено дърво с огромни размери, надвиснало както над тротуара, така и над пътното платно. Дървото е орех. Намира се пред един от входовете на блока. Наклонено е под ъгъл от 45 градуса.

Изсъхнало дърво с опасност от падане

Изсъхнало дърво с опасност от падане непосредствено до тротоара пред вх. В на посочения адрес. 

Опасност от падане на пречупено дърво

Има дърво, което се е пречупило и има опасност да падне върху колите и на улицата. 

Изсъхнало дърво-опасност от падане

Голямо изсъхнало дърво - опасност от падане

Голямо десетметрово дърво е на път да се стовари върху пътната настилка. Намира се точно пред входа на номер седемдесет на бул. Христо и Евлоги Георгиеви. 

Опасността е значителна и дълго пренебрегвана - обаждахме ви се вече два път по телефона, но никой не идва да се справи с проблема. през зимата дървото със сигурност ще падне. Може да смачка някоя кола или човек.

Защо нямате категория обществена безопастност (в рамките на градската структура, не криминално-битова)? Би трябвало да има и добре представена телефонна линия - или да продължаваме да падаме в изненадващи капани?

опасност от падане на дърво и бетонен стълб

Здравейте,

На ул. Генерал Хосе Де Сан Мартин пред бл. 238 има голямо наклонено дърво което застрашително е надвиснало над тротоара и пътното платно. В съседство на 10 метра има наклонен бетонен стълб с видимо нарушена основа, като се вижда и прогнила араматура. Посочените обекти създават опасност за преминаващите пешеходци и превозни средства в района, като следва да се обърне внимание, че в непосредствена близост ( от другата страна на улицата) се намира детска градина и ясла. Моля, да бъдат предприети действия за обезопасяване в втзможно най- кратък срок, с оглед предотвратяване на инциденти!

Отчупен връх на дърво- опасност от падане!!!

Пред бл. 10- вх. Е в кв. Свобода,  срещу кофите за боклук има дърво, чиито връх е отчупен и виси само на кората. Заплетен е и в кабели на улично осветление. Има опасност да падне и да скъса кабелите. Моля за реакция!

Опасност от падане на старо дърво в момента.

Дървото всеки момент може да падне на ул."проф. Никола Михайлов" ном.10.