Опасна детска площадка: Изпочупени кошове на спортно игрище с детска площадка в окаяно състояние

Здравейте, 

За съжаление всички 3 бескетболни коша на спортното игрище до филиала на зала Триадица ("Клубчето" в карето между 238, 239, 240 и 241-ви блок) са изпочупени или нарязани нарочно и вече не може да се използват, както до сега. Освен че игрището е в трагично състояние, самата площадка и съоръжения към нея са опасни за играещите малки деца и посетители.

Площадката е от най-посещаваните и основни в квартала, но ремонтни дейности и качествена поддръжка липсват. Счупени и занемарени съоръжения, издънени кошчета за боклук, заменени само с 2 бетонни преди време... Баскетболното игрище е важно, но моля обърнете цялостно внимение, защото освен изпочупена основна площадка, има проблем и с почистването й, а то е видно от боклука навсякъде.

С уважение

 

 

Публикувано в категория Детски площадки - Повредени, счупени или липсващи съоръжения на детски площадки

Опасна детска площадка: Изпочупени кошове на спортно игрище с детска площадка в окаяно състояние

Здравейте, 

За съжаление всички 3 бескетболни коша на спортното игрище до филиала на зала Триадица ("Клубчето" в карето между 238, 239, 240 и 241-ви блок) са изпочупени или нарязани нарочно и вече не може да се използват, както до сега. Освен че игрището е в трагично състояние, самата площадка и съоръжения към нея са опасни за играещите малки деца и посетители.

Площадката е от най-посещаваните и основни в квартала, но ремонтни дейности и качествена поддръжка липсват. Счупени и занемарени съоръжения, издънени кошчета за боклук, заменени само с 2 бетонни преди време... Баскетболното игрище е важно, но моля обърнете цялостно внимение, защото освен изпочупена основна площадка, има проблем и с почистването й, а то е видно от боклука навсякъде.

С уважение

 

 

Детска площадка и игрище в окаяно състояние

  Детската площадка, намираща се срещу 132 ДГ "Светлина" е в окаяно състояние. Съоръженията са изпочупени, необезопасени, а самата площадка е непочистена. Същото е състоянието и на игрището, намиращо се в близост.

Детска площадка в окаяно състояние,опасна за децата!!!

Моля,вземете мерки преди някое дете да се озове в болница!!!

Детска площадка в окаяно състояние,опасна за децата

Детска площадка в окаяно състояние,опасна за децата!!!

Детска площадка в окаяно състояние,опасна за децата

Здравейте!Пиша Ви относно детската площадка в парка при 96то СОУ.Двете люлки на площадката са счупени,едната направо липсва!Пързалката е напукана,стълба,който я държи е сцепен и е въпрос на време изцяло да се счупи!Стълбата,която води към горната част на пързалката също е счупена и овързана със свински опашки!Има още една желязна люлка,която е в окаяно състояние!На информационната табела която сте поставили,телефона за контакт е нереален и никой не отговаря на него!Моля,вземете мерки преди някое дете да се озове в болница!!!

Детска площадка в окаяно състояние

Детска площадка на "Цариградско шосе" е в окаяно състояние. Спешно трябва да се подменят всички уреди ! Площадката е построена към 1980г. и никога не е била ремонтирана. По-скоро площадка е руина. 

Детска площадка в окаяно състояние

 До кмета на район Изгрев

Уважаеми г-н кмет на района, 

Пиша поредния, но не последен сигнал за тази детска площадка, поради Вашето и на поверената Ви община бездействие. Имам няколко въпроса, на които надявам се ще отговорите - този път - честно и с ясни и конкретни дати:

1. Ще бъде ли площадката ремонтирана изчяло, както ни обещахте още миналата година? И ако - да - кога? Дата, месец, година?

2. Следите ли и как за спазването на условията по договорите на общината, за които ни информирахте миналата година, за почистване? Нито тази, нито която и да е друга площадка в района е била почиствана в близките години. Преди месец бяха изрязани клоните на дърветата и те все още се търкалят навсякъде. 

3. Кога и как ще започнете да следите за забраната за кучета по площадките? Децага ни всеки ден се прибират омазани в ... познайте какво... Хвърчащите табели, които поставяте, само замърсяват допълнително района. 

4. Как общината ще подпомогне тази година желаещите да се включим в кампанията София чисти? След като очевидно няма да почистите площадката, ще ни осигурите ли ръщавици, чували, лопати, за да го направим ние? Отново! Ще ни осигурите ли цветя, дръвчета, храсти, които да засадим? 

5. По Закона за достъп до обществена информация бих искала да получим информация (която останалите кметове на райони доброволно предоставят) колко площадки сте ремонтирали изцяло, колко сте новоизградили и колщо ремонтилали частично за последните 5 години, както и колко ще бъдат действително изградени, а не само предвидени и после нефинансирани?

Благодаря предварително за предоставената информация.

 

Детска площадка в окаяно състояние

Здравейте, обръщам се към Вас този път във връзка с една детска площадка, която се намира зад кооперацията, я която семейството ми живее и многото проблеми, които има там. Площадката НЕ СЕ почиства от почистващите фирми, единственото, което се прави и то не достатъчно често е, че се изхвърля единствения кош за отпадъци. Друг много основен проблем за района е, че няма осветление, а през въпросната площадка минава алея, която свързва живущите в района с булееварда, спирките на градския транспорт и парка. Осветлението е задължително, тъй като в района има ужасно много бездомници, благодарение на пункта за изкупуване на хартия в непосредствена близост. Въпросните бездомници превърнаха градинката и незастроения парцел, с който тя граничи в тоалетна и сметище. Оградата, която собственоръчно поставихме и ежеседмичното почистване на детската площадка от живушите (и от мен в частност) не помагат. Вечер е много опасно порадии липсата на осветление и това доведе до два обира в нашата сграда за последните две години. Друг основен проблем са старите разнебитени катерушки. Те са железни и са от поне 30 години. Пързалката е висока два метра и страшно опасна. Плочките на площадката са също в окаяно състояние. Моля за Вашата помощ, защото вече е нетърпимо. 

Детска площадка в окаяно състояние

На маркираната площ се намира детска площадка, която е занемарена от години. Както е видно от снимките пейките са изпочупени, асфалтът е компрометиран. На всичкото отгоре на посоченото място няма изградено осветление и вечер е абсолютна тъмница. Не се предприемат никакви мерки за изграждане на осветление, нито за облагородяване на пространството!

ДЕТСКА ПЛОЩАДКА В ОКАЯНО СЪСТОЯНИЕ

площатката е със старо оборудване и е в окаяно състояние. има опасност за децата