Шумна вентилационна система на подземния паркинг на Софийски районен съд!!!

Здравейте, преди десетина дена, общината реши да смени външното тяло на вентилационната система на подземния паркинг на Софийски районен съд. Допреди смяната на външното тяло с новото по-голямо съответно по-мощно, нямаше проблем с шума от инсталацията. Сега обаче при затворени прозорци, PVC дограма, боботещият нискочестотен звук от новата инсталация се чува ясно и побърква хората, които живеят в блока ни. Има сложени звукоизолиращи панели около инсталацията, но те явно са били съобразени с предишната по-малка инсталация. Сега вече не вършат работа. Моля да бъдат взети мерки за намаляване на шума от вентилационната система, за да можем да спим спокойно ние и малките ни деца!

Публикувано в категория Други - Нарушаване на обществения ред

Шумна вентилационна система на подземния паркинг на Софийски районен съд!!!

Здравейте, преди десетина дена, общината реши да смени външното тяло на вентилационната система на подземния паркинг на Софийски районен съд. Допреди смяната на външното тяло с новото по-голямо съответно по-мощно, нямаше проблем с шума от инсталацията. Сега обаче при затворени прозорци, PVC дограма, боботещият нискочестотен звук от новата инсталация се чува ясно и побърква хората, които живеят в блока ни. Има сложени звукоизолиращи панели около инсталацията, но те явно са били съобразени с предишната по-малка инсталация. Сега вече не вършат работа. Моля да бъдат взети мерки за намаляване на шума от вентилационната система, за да можем да спим спокойно ние и малките ни деца!

Шумна вентилационна система на подземния паркинг на Софийски районен съд!!!

Здравейте, преди десетина дена, беше сменено външното тяло на вентилационната система на подземния паркинг на Софийски районен съд. Допреди смяната на външното тяло с новото по-голямо съответно по-мощно, нямаше проблем с шума от инсталацията. Сега обаче при затворени прозорци, PVC дограма, боботещият нискочестотен звук от новата инсталация се чува ясно и побърква хората, които живеят в блока ни.  Моля да бъдат взети мерки за намаляване на шума от вентилационната система!

Изключително шумна вентилационна система на KFC намиращо се на бул. Стамболийски 28

Здравейте,

Пишем ви по повод шумната вентилационна система на ресторант KFC, намиращ се на бул. Стамболийски 28. Живеем в блока на ул. цар Самуил 52 и вентилационната система, която се намира на гърба на сградата на ресторанта гледа към нашата кооперация. Системата се включва сутрин рано малко преди 8:00 часа и работи вечер поне до 23:00 часа, а понякога и до по-късно. Нивата на зашуменост със сигуност са над допустимите, да не говорим съгласно наредбата на СО. Часовете в които работи вентилационната система също са в разрез с наредбата на СО. Често зедно с шума се носи и миризма...

Моля, да вземете мерки мениджънта на ресторанта да настрои системата да работи в допустимите часове зовни и на по-тих режим!

Благодаря предварително!

 

Незаконен паркинг зад сградата на Софийски районен съд

Здравейте,

Строителните дейности по изграждането на паркинга на новата сграда на Софийски районен съд доведоха до унищожението на част от градинката между най-близкия жилищен блок и двора на съда. 

Към днешна дата, тревните площи продължават да намаляват, а върху "освободената" територия паркират все по-голям брой автомобили, както се вижда от приложената снимка. Липсата на контрол над нарушителите стимулира тези разрушителни процеси с всеки изминал ден.

С цялото си уважение, отправям призив към Вас да отговорите на следните въпроси:

1) Осъществявате ли огледи за неправомерно паркиране на посоченото място и в района на близкия парк в работните часове на съда?

2) Съществува ли план за повторно озеленяване на района и кой е отговорен за осъществяването му?

3) Ако такъв отсъства - то кой следва да покрие разходите за нанесените щети и да извърши съответната възстановителна дейност?

С уважение,

Валентин Жиков

Неправилно паркирани коли пред Софийски Районен Съд

Редовно 1бр. кола спира на улицата така, че да запушва плавното слизане, което се използва от майки с колички и велосипедисти. Става дума за мястото което е точно в дъното на улицата и не е на тротоар, а на самото пътно платно. Има ли възможност да се постави знак, или просто да се съблюдава, да НЕ се паркира там (нито да се ползва за "временен престой")?

Паднало дърво в детската градинка при Софийски районен съд.

Шум от вентилационна система. Денонощно.

От скоро във вътрешния двор на кооперацията, в която живеем, работи вентилационна система, която бучи и вибрира много силно и то денонощно. В съседната сграда от скоро има заведение на 1ет., чиято вентилация вероятно издава този шум. С оглед на високите температури, спането на отворен прозорец е неизбежно, а шумът е изключително голям. 

Шум от вентилационна система на ресторант.

Много силен шум през нощните часове от вентилационна система на ресторант "Ботега",намиращ се на ъгъла на ул. "Рачо Димчев" и ул."Уилям Гладстон".

Силен шум от вентилационна система на заведение

От около месец вентилационната система на заведение, което се намира в трафопост на ъгъла на ул. "Червена роза" и ул. "Тулча", издава силен шум. Вентилацията е на покрива на трафопоста и се чува в околните блокове. Моля за съдействие за отстраняване на проблема.

Невъзможност за минаване по тротоара до Софийски районен съд поради неправилно паркирали автомобили

Моля да бъдат поставени антипаркинг колчета, които да препятстват незаконното паркиране на автомобили по тротоара до Софийски районен съд. Преминаването на пешеходци и детски колички е невъзможно.