Паркиране на тротоара

Публикувано в категория Паркиране - Неправилно паркирали автомобили в зелени площи или на тротоара извън синя/зелена зона.

Шофиране през и паркиране в залени площи, паркиране върху тротоара, замърсяване на пътя и тротоара

Зелената площ до ресторант "Младостъ" се използва неправомерно за:

  • Подстъп на камиони и бусове до задната част на ресторанта и другите магазинчета в близост за зареждане с продукти, т.е. използват зелената площ за път;
  • Паркинг за служебните автомобили и автомобили на служителите на ресторанта;
  • Паркинг на клиентите на ресторанта;

Собственоръчно е изграден бетонов наклон до тротоара за по-лесно качване на автомобилите към зелената площ.

Проблеми в следствие на изложеното горе:

  • Замърсяване с кал на тротоара и пътя;
  • Унищожаване на зелената площ;
  • Често блокиране на самия тротоар от паркиран автомобил, след като мястото на поляната се изчерпа просто се спира върху тротоара и трябва да се върви по платното.

Моля да се предотврати възможността да преминават и паркират МПС-та на зелената площ и тротоара. Ограничаването с колчета на цялата отсечка до 26-ти блок на ул.Усмивка би решило тези проблеми, както и спирането на МПС-та върху тротоара, заради детската градина сутрин и вечер.

P.S. Сложил съм категория и тип "Други", защото не намерих в останалите категории друга достатъчно добре пасваща на описаните проблеми.

Унищожени антипаркинг колчета на тротоара и неправомерно паркиране по тротоара

Умишлено са премахнати поставените при ремонта на тротоара антипаркинг колчета, за да може да се паркира върху тротоара и вело алеята.

Неправилно паркиране на тротоара. Невъзможност за ползване на тротоара. 

Неправилно паркиране на тротоара от автомобили на пицария Лъчони. Невъзможност за ползване на тротоара. 

Неправилно паркиране на тротоара. Невъзможност за ползване на тротоара. 

Неправилно паркиране на тротоара пред ресторант Ниагара. Невъзможност за ползване на тротоара. 

Неправилно паркиране на тротоара. Невъзможност за ползване на тротоара. 

Неправилно паркиране на тротоара. Невъзможност за ползване на тротоара.  

Пореден конкретен сигнал за масово паркиране върху тротоара до блок 269-Б. Невъзможност за преминаване на пешеходци по тротоара. Поредния нелеп смъртен случай ли чакаме?!?

Системно паркиране на автомобили по улица Вихрен при наличие на знак и паркиране по тротоара.

неправилно паркиране по тротоара поради липса на колчета против паркиране

По време на извършен ремонт на тротоара бяха премахнати колчетата против паркиране на автомобили, които все още не са поставени- събота, неделя и след 19 часа масово се паркира върху тротоара и има реална опасност прекрасния ремант да бъде дискредитиран!

Моля, върнете ни отново колчетата колкото се може по-скоро!

Паркиране на тротоара

Редовно автомобили паркират на тротоара, като резултата е:
1. Затруднето предвижване на родители с бебешки колички.

2. Напълно разрушен тротоар, видимо на снимката

Паркиране на тротоара

Тротоара на посоченото място се използва за паркинг.