Умишлено развъждане на котки и замърсяване на вътрешен двор

Здравейте!

На въпросният адрес - бул. "П. Евтимий" 67 живее г-жа Живка Николова, която от няколко години отглежда котки във вътрешния двор, който е общо пространство за живущите на булеварда с номера 65,67 и 69. През деня и през нощта тези развъждане от госпожата котки замърсявт с екскременти дворното пространство, в което се намира и една потънала в храсти и отпадъци постройкоа, наричана от Живка Николова ГАРАЖ. Пред няколко години се обрнъхме за съдействие към Района, с цел да бъде разчистена тази постройка и цялата зона да се обезпаразити, но опитите се оказаха безуспешни. В момента, освен котки, в двора се развъждат всякакви насекоми и пълзящи твари, представляващи опасност за живущите. А поддържащият двора на 65 съсед вече трудно се справя с постоянното замърсяване от страна на Живка Николова. Моля за вашата своевременна намеса.

Публикувано в категория Домашни и стопански животни - Нанасяне на вреда на трети лица при отглеждането на домашни животни.

Умишлено развъждане на котки и замърсяване на вътрешен двор

Здравейте!

На въпросният адрес - бул. "П. Евтимий" №67 живее г-жа Живка Николова, която от няколко години отглежда котки във вътрешния двор, който е общо пространство за живущите на булеварда с номера 65,67 и 69. През деня и през нощта тези развъждане от госпожата котки замърсявт с екскременти дворното пространство, в което се намира и една потънала в храсти и отпадъци постройкоа, наричана от Живка Николова ГАРАЖ. Пред няколко години се обрнъхме за съдействие към Района, с цел да бъде разчистена тази постройка и цялата зона да се обезпаразити, но опитите се оказаха безуспешни. В момента, освен котки, в двора се развъждат всякакви насекоми и пълзящи твари, представляващи опасност за живущите. А поддържащият двора на №65 съсед вече трудно се справя с постоянното замърсяване от страна на Живка Николова. Моля за вашата своевременна намеса.

Безконтролно развъждане на огромно количество котки

Огромна популация от котки,застрашаваща здравето и спокойствието на живущите наоколо.Липса на кастрация,ваксини и контрол.Системно уриниране и изхождане къде ли не!Молим за съдействие.

Безконтролно развъждане на котки във въпросния адрес

От години се развъждат /не се кастрират/ котки на въпросния адрес/.Популацията им нараства от ден на ден,не се хранят и съответно агресират и създават проблеми на живущите около въпросния адрес.Броят им в момента е около 30! 4-5 от тях вече успешно забременяли!Въпросният адрес е жив пример за безхаберие,занижена хигиена и сметище за битови отпадъци в големи размери.Моля за съдействие.

незаконна сеч във вътрешен двор

Сеч на дърва за огрев от съседния вътрешен двор, на Любен Каравелав №25.

Замърсен вътрешен двор.

Неокосен и замърсен вътрешен двор на ул."Г.С.Раковски"№160.

Развъждане и хранене на огромен брой бездомни котки до детска площадка и училище

Всяка сутрин жена на име Нада, живееща в гр. София, ж.к Люлин 8, блок 813, вход Г, ет. 7, слиза и носи торби с помии и мазни храни, с които събира всички бездомни котки до детска площадка и училище. След многократно направени забележки, идване на полиция, тя продължава да ги храни, като по този начин за кратък период популацията на котки се увеличи тройно. В момента са над 20 котки, половината от тях агресивни и скачащи на хората около блока. Пренасят бълхи и зарази. Моля за съдействие и начин за решаване на проблема. С думи и молби не става, тя се държи неадекватно и налудничево и твърди, че всеки ден ще идва. Асфалта е с мазни петна от купите с храна, заразите са налице, а решение на проблема няма......

На синмка N:1: Огромен брой безстопанствени котки, бълхи и зарази

На синмка N:2: Всеки ден тази жена Нада, идва - храни ги, и популацията е огромна

На синмка N:3: Това е жената, живее в блок 813 в Люлин 8, вход Г, етаж 7

 

 

 

Изграждане на външен бар в вътрешен двор

Здравейте,искам да подам сигнал за изграждане на външен бар с ток и вода в общия двор на две сгради на Бул.Витоша 43.

Фирмата която изгражда външен бар в двора няма съгласие на съсобствениците на сградите и няма нотариален договор за ползване на идеалните части на двора,Външния бар който беше поставен назаконно 4 година пред Бул.Витоша 43 беше на скоро премахнат благодарение на Столична Община и сега искат да направят незаконно бар в двора,не сме съгласни двора да се ползва за търговска дейност и да има масов достъп на външни хора.Фирмата няма платено тротоарно право от 3 години към Община Средец.

Моля незабавно да бъде проверено и да бъдат спряни незаконно строителство в вътрешния двор на Бул.Витоша 43.

Благодаря

Изграждане на външен бар в вътрешен двор

Здравейте,искам да подам сигнал за изграждане на външен бар с ток и вода в общия двор на две сгради на Бул.Витоша 43.

Фирмата която изгражда външен бар в двора няма съгласие на съсобствениците на сградите и няма нотариален договор за ползване на идеалните части на двора,Външния бар който беше поставен назаконно 4 година пред Бул.Витоша 43 беше на скоро премахнат благодарение на Столична Община и сега искат да направят незаконно бар в двора,не сме съгласни двора да се ползва за търговска дейност и да има масов достъп на външни хора.Фирмата няма платено тротоарно право от 3 години към Община Средец.

Моля незабавно да бъде проверено и да бъдат спряни незаконно строителство в вътрешния двор на Бул.Витоша 43.

Благодаря

Опасно дърво във вътрешен двор

Здравейте,

Казвам се Николай Георгиев и съм домоуправител на етажна собственост намираща се на ул.Любен Каравелов 60Б.

Пиша Ви поповод изсъхнало дърво, което е във вътрешния двор на сгранада на бул. В.Левски 26. Дървото се намира във вътрешния двор и е в непосредствена близост до сградата, която се води на адрес ул.Любен Каравелов 60Б. Преди няколко седмици един от клоните му падна върху нашата сграда и имаше поражения върху балконите на ет.2 и ет.3, както и ограда. Цялото дърво е изсъхнало и се притесняваме, че при един по-силен снеговалеж може да падне върху сградата ни.

Сигнал е подаден и на 112 от г-жа Лилия Иванова.  

Моля незабавно да бъдат взети мерки дървото да бъде изрязано.

Поздрави,

 

Купчини боклуци в двор, опастност от пожар и развъждане на гризачи

В двора на сградата на адрес бул Хр. Ботев 24 (входа и двора са от към ул. Уилям Гладстон 2) има събрани купчини боклуци, които могат да причинят пожар и развъждане на гризачи.

Моля, инспектори да направят проверка и да мотивират собственикът на имота да ги изчисти.

При необходимост може да бъде внесена жалба от съседи.