Некачествен ремонт на паважа

Неравно беше поставена паважната настилка преди 2 месеца,  има денивелация/ вдлъбнатина на платното към бордюра на тротоара.  Поради това при дъжд се събира много  вода, образуват се огромни  локви 3 метра  на метър и е невъзможно  пресичането и се изплисква вода при преминаването на коли.  Прилагам снимка от днес.  Моля за незабавна  проверка и повторен ремонт (ремонт на ремонта ) на настилката на Черномен 11, като настоявам  незабавно да се предприемат действия по случая.

Благодаря. 

 

Публикувано в категория Пътна инфраструктура - Некачествено извършвани строително -ремонтни работи на пътя

Некачествен ремонт на паважа

Неравно беше поставена паважната настилка преди 2 месеца,  има денивелация/ вдлъбнатина на платното към бордюра на тротоара.  Поради това при дъжд се събира много  вода, образуват се огромни  локви 3 метра  на метър и е невъзможно  пресичането и се изплисква вода при преминаването на коли.  Прилагам снимка от днес.  Моля за незабавна  проверка и повторен ремонт (ремонт на ремонта ) на настилката на Черномен 11, като настоявам  незабавно да се предприемат действия по случая.

Благодаря. 

 

Некачествен ремонт на тротоара и проблеми след извършен ремонт

Здравейте,

пиша Ви във връзка с ремонтни дейности на тротоара, извършени преди седмица. Става въпрос за жилищната сградата на ул. Арх.Миланов 46 и 50 и прилежащите й общински тротоари. Поредните проблеми, които регистрирахме с всички съседи са следните:

1. в началото на тротоара от горната страна (в посока детската площадка и спирките на автобусите 94 и 102) има поставени сигнални плочи, сигнализиращи за скосяване на бордюра за лесното преминаване на детски и инвалидни колички и на хора със затруднено придвижване. За съжаление след тези плочки такова сконяване не е направено;

2. до самата сграда има оформени няколко паркоместа, които са ситуирани между тротоара и зелените площи. Там обаче е поставен нов бордюр, който затруднява достъпа на колите. В същото време не е оформено необходимото скосяване, за качването на колите от улицата на тротоара. И в двата случая всичко това ще доведе до механичното разрушаване на бордюрите;

3. пред номер 46 има оставен малък отвор за канал (предполагаме на Софийска вода), но на този канал не е сложен капак, т.е. не е затворен;

4. под номер 46 има заведение. Пред него, на тротоара към входа, също е монтиран бордюр. Последният е по-висок от самите плочки и в него хората се спъват;

5. защо се наложи живущите на по-горе описаните номера за заплащат допълнително смяната на плочките върху подходите от тротоара към входовете им при положение, че целият парцел, върху който е построена сградата е общински? 

6. след разговор с подизпълнителя на обекта разбрах, че по предписание новият тротоар трябва да е с 2% наклон, заради стандартите за достъпност на средата. Бих искала да попитам защо се наложи да се гонят стандарти при положение, че старият наклон беше по-малък и съответно по-лесно достъпен? Самата промяна на наклона доведе до оформянето на едни стръмнини, които са много трудни за преодоляване (дали с  количка или пеша). През зимата нашата улица е се заледява и тези неочаквани наклони ще са доста голям проблем за всички. Също така необходимият наклон от сградите към улиците не е спазен изобщо. 

7. и последен въпрос, който ни вълнува - каква е гаранцията за тези ремонти и в какви срокове гореизброените пропуски може да бъдат поправени?

 

Предварително Ви благодаря за съдействието и очакваме Вашите коментари.

Хубав ден и до скоро!

 

Некачествен ремонт на пътната настилка след ремонт, дупки

След неколкократен ремонт пътната настилка е пропаднала и има дупки, които затрудняват минаването по улицата

Некачествен ремонт

Чисто новата спортна площадка, която беше направена преди 2 месеца е направена некачествено и съоръженията се амортизират твърде бързо.

 

Некачествен ремонт

От три седмици тече ремонт на тротоарите и почти нищо не е направено.Освен че не се работи и работата,която е свършена не е качествена.

Некачествен ремонт

Софийска вода започна ремонт в края на месец септември за подняна на тръбите. Трябваше да бъде направен ремонт до 30.10.2018 - така бяха обявили. В момента улицата е затворена, изкопана на места и има дупки, в които някой може да пропадне. Никой не работи от две седмици.

Некачествен ремонт

Некачествен ремонт дупка на бул. "Цветан Лазаров" кръстовището с бул. " Копенхаген" в жк. "Дружна-2", гр. София. Изкопаха дупка за ремонт на ВиК тръби, после я запълниха и асфалтираха и след две седмици започна да се разбива и образува нова дупка в асфалта.

Некачествен ремонт

Близо месец вече след ремонт на ВиК дупката не е поправена.

 

 

Некачествен ремонт

При ремонт за подмяна на ел.кабел беше разкопан тротоара и асфалта пред входа на бл 92 б в кв. Суха река. След приключване на ремонта разкопаните настилки не бяха възстановени. 

Некачествен ремонт

При запълване на дупките пред бл. 501 някои бяха пропуснати.