Много опасно сухо и изгнило отвътре 100-годишно дърво!!!

  • 13/08/2019 23:43
  • район Лозенец -> ж.к. Лозенец

Много опасно кухо дърво - 100-годишен дъб се разцепи на две и половината от дървото падна тази вечер! Истинско чудо е че няма пострадали хора, сгради и автомобили! Много моля, останалата част от дървото да бъде обследвано спешно! В непосредствена близост има постройка, която може да бъде съборена при нов инцидент с останалата част от сухото дърво!

За необходимост от кастрене, премахване и обследване на опасното сухо дърво са подавани много сигнали. За съжаление не са вземани мерки и резултатите са налице!

Недопустимо е престъпното бездействие на района и дирекция "Зелена система"!

Моля за спешни мерки!!!

Публикувано в категория Екология. Зелена система - Паднало дърво

Много опасно сухо и изгнило отвътре 100-годишно дърво!!!

Много опасно кухо дърво - 100-годишен дъб се разцепи на две и половината от дървото падна тази вечер! Истинско чудо е че няма пострадали хора, сгради и автомобили! Много моля, останалата част от дървото да бъде обследвано спешно! В непосредствена близост има постройка, която може да бъде съборена при нов инцидент с останалата част от сухото дърво!

За необходимост от кастрене, премахване и обследване на опасното сухо дърво са подавани много сигнали. За съжаление не са вземани мерки и резултатите са налице!

Недопустимо е престъпното бездействие на района и дирекция "Зелена система"!

Моля за спешни мерки!!!

Много опасно сухо дърво

В дворът на бул. Евлоги и Христо Георгиеви 125 има изсъхнало опасно дърво, което е надвиснало над тротоара, по който постоянно минават хора. Периодично падат големи клони, достатъчно големи да убият някого. Моля за незабавно решаване на този проблем. 

опасно сухо дърво

   Точно срещу нашия вход, от задната страна на блока има една топола (висока с тясна корона). За съжаление тази пролет тя въобще не се разлисти. Още по-жалко е че преди около две години клоните и бяха окастрени, след което тя пусна много нови клони и изглеждаше, че още дълго ще и се радваме. 

   Близо до дървото има детска площадка, както и много паркирани коли, а и блокът не е далече.

Опасно, сухо дърво

Опасно дърво, застрашаващо хора и автомобили. Дървото е напълно изсъхнало и е необходимо да се премахне.

Опасно сухо дърво.

В двора на имот на бул Евлоги и Христо Герогиеви номер 125 непосредствено до оградата съответно до пешеходния тротоар се намира изсъхнало дърво (бреза) което представлява реална опастност за преминаващите. Положението е такова от години. Явно стопанинът няма интерес да се погрижи за имота си и безопастността на преминаващите.

Моля този път да бъдат взети мерки ПРЕДИ  да е пострадал човек. Раговорите по телефона с Столичен Инспекторат (март месец 2016) явно нямат нужния ефект. 

Опасно сухо дърво

Моля да се предприемат необходимите действия по отстраняването на 100% суха топола, разположена зад бл.64 в ж.к. Толстой. Дървото е високо повече от 20м.

опасно сухо дърво

Има паднал голям клон от дървото, което е сухо и прогнило

опасно и сухо дърво

Опасно сухо дърво!

В частен имот, съседен на моя, намиращ се на посочения на картата адрес, има опасно сухо дърво, което е необходимо да бъде подрязано/премахнато.

Моля за проверка и предприемане на необходимите действия.

Благодаря!

изгнило опасно дърво

Старо, изгнило, опасно дърво застрашаващо пешеходци и водачи на мпс. На тротоара Света Петка Търновска срещу номер 26