Изместване на велоалеята по бул. „Витоша“ на пътното платно

Здравейте,

пиша ви във връзка с велоалеята по бул. „Витоша“ и по-конкретно в участъка ѝ от ген. „Скобелев“ до бул. „Патриарх Евтимий“.

В момента тя е разположена върху вътрешната част на тротоара, докато пешеходците са избутани във външния край откъм улицата, където освен помежду си са принудени да се разминават с дървета, стълбове и съответно велосипедисти, както е видно от прикачената снимка.

Вече над 10 години движението по бул. „Витоша“ в участъка между бул. „Патриарх Евтимий“ и Съдебната палата е спряно, а зоната е превърната в пешеходна. Оттогава трафикът в гореспоменатата част на булевард „Витоша“ значително намаля. Въпреки това обаче булевардът разполага с по две широки ленти за придвижване във всяка посока + по една лента за паркиране, макар пътното натоварване да не изисква толкова щедра конфигурация.

По тази причина бих искал да отправя апел към Столчина община да стесни пътното платно, измествайки лентата за паркиране навътре. Така на най-близката лента до тротоара ще бъде разположена велоалеята – каквото е и разпределението в участъка между малкото НДК и ул. „Шандор Петьофи“.

По този начин тротоарът ще остане изцяло пешеходен (с изключение на участъка между ул. „Шандор Петьофи“ и бул. „Скобелев“), ще се избегнат конфликтните точки за колоездачите (има няколко входа към парка, пред които има STOP маркировка) и всичкото това ще бъде постигнато, без да бъде ощетяван който и да било от участниците в движението.

Благодаря предварително за взетото отношение.

Публикувано в категория Пътна сигнализация - Липсваща или избледняла пътна маркировка; несъответствие в сигнализацията, регулираща уличното движение

Изместване на велоалеята по бул. „Витоша“ на пътното платно

Здравейте,

пиша ви във връзка с велоалеята по бул. „Витоша“ и по-конкретно в участъка ѝ от ген. „Скобелев“ до бул. „Патриарх Евтимий“.

В момента тя е разположена върху вътрешната част на тротоара, докато пешеходците са избутани във външния край откъм улицата, където освен помежду си са принудени да се разминават с дървета, стълбове и съответно велосипедисти, както е видно от прикачената снимка.

Вече над 10 години движението по бул. „Витоша“ в участъка между бул. „Патриарх Евтимий“ и Съдебната палата е спряно, а зоната е превърната в пешеходна. Оттогава трафикът в гореспоменатата част на булевард „Витоша“ значително намаля. Въпреки това обаче булевардът разполага с по две широки ленти за придвижване във всяка посока + по една лента за паркиране, макар пътното натоварване да не изисква толкова щедра конфигурация.

По тази причина бих искал да отправя апел към Столчина община да стесни пътното платно, измествайки лентата за паркиране навътре. Така на най-близката лента до тротоара ще бъде разположена велоалеята – каквото е и разпределението в участъка между малкото НДК и ул. „Шандор Петьофи“.

По този начин тротоарът ще остане изцяло пешеходен (с изключение на участъка между ул. „Шандор Петьофи“ и бул. „Скобелев“), ще се избегнат конфликтните точки за колоездачите (има няколко входа към парка, пред които има STOP маркировка) и всичкото това ще бъде постигнато, без да бъде ощетяван който и да било от участниците в движението.

Благодаря предварително за взетото отношение.

пропадане на пътното платно (велоалеята) на бул. Т. Александров

Сигнал https://call.sofia.bg/bg/Signal/Details/51493 е с леко неточно местоположение. Дупката е на ъгъла на бул. Т. Александров (посока Люлин) и ул. Странджа. Пропадането се е увеличило от 19.05 до сега

Системно паркиращи коли на пътното платно и велоалеята на бул. Ломско шосе

на бул. Ломско шосе при ъгъла с ул. Подпоручик Футеков често спират коли, като запушват пътното платно и/или велоалеята. В случая нарушителите са с рег. номера С 6767 НР и СА 0921 ВМ. Моля за сезиране на СДВР и налагане на санкции

Погрешна маркировка на пътното платно на бул. Витоша

Погрешна маркировка на пътното платно на бул. "Витоша" на кръстовището на бул. "Витоша" и бул. "България". Вместо единична непрекъсната линия, разделяща двете платна за движение, е маркирана стрелка.

Неправилно паркирали автомобили на пътното платно и велоалеята на улица „Георги С. Раковски“.

Неправилно паркирали автомобили на пътното платно и велоалеята на улица „Георги С. Раковски“. Невъзможно преминаването, моля за Вашето съдействие, това е всяка нощ.

Огромна дупка на пътното платно преди светофара на бул. Витоша посока НДК

Огромна дупка на пътното платно преди светофара на бул. Витоша посока НДК

Изместване на кошовете за боклук

На 31.08.2019 между 22:30 и 22:45 група младежи изместиха поставените кошове за боклук (6 бр.) от кръстовището на ул. Пирин и ул. "Лъвски рид" и ги преместиха зад автомивката на ул. Пирин и бул. България като оставиха останалите боклущи около кошовете, по това време мина и патрулна кола на полицията (предполагам 6-то районно), които не направиха абсолютно нищо. След това младежите се качиха в два луксозни автомобила и си заминаха като коментираха че нямало парко места. 30-на минути след това Ауди с рег. номер СА 6022 ТЦ парикара на мястото на кошовете и преместиха останалите боклуци на улицата пред колата. Очевидно кошовете за боклук им пречат да паркират и то неправилно в кръстовище, а тук много блокове оставаме без място за изхвърляне на боклук

Изместване на електроразпределителна касета

Изместване на електроразпределителна касета

Електроразпределителната касета е поставена на неподходящо място, желанието е да се премести встрани от входа.

 

Изместване на пейки в междублокова градинка

Градинката на посочения адрес е обновена от два дни.  Многогодишните старите пейки  са преместени под прозорците на бл.48. Вдига се шум от седящите граждани и се нарушава тишината и спокойствието на живущите особено вечер. Молбата е  пейките, които все още не са бетонирани да се преместят срещу блока на старото им място.