Непочистване на обществен тротоар

Здравейте,

За пореден път подавам сигнал, че тротоар, изграден от инвеститор и дарен на общината НИКОГА не е почистван. Става дума за тротоара, изграден от южната страна на булевард Тодор Каблешков пред блок 19 в кв. Манастирски Ливади - Изток (от инвеститор "Санара"). Има множество боклуци и листа още от есента. Искам отново да подчертая, частта с тротоара не е частна, а е общинска собственост. Моля почистващата фирма да изпълни дълга си и да почисти. При предишният ми сигнал преди половин година получих уверение, че е направена проверка, но проблем няма. Прилагам снимки, за да се уверите, че проблем има.

 

Поздрави

Публикувано в категория Сметосъбиране и сметоизвозване - Неизвършено или некачествено метене/снегопочистване на обществени площи

Непочистване на обществен тротоар

Здравейте,

За пореден път подавам сигнал, че тротоар, изграден от инвеститор и дарен на общината НИКОГА не е почистван. Става дума за тротоара, изграден от южната страна на булевард Тодор Каблешков пред блок 19 в кв. Манастирски Ливади - Изток (от инвеститор "Санара"). Има множество боклуци и листа още от есента. Искам отново да подчертая, частта с тротоара не е частна, а е общинска собственост. Моля почистващата фирма да изпълни дълга си и да почисти. При предишният ми сигнал преди половин година получих уверение, че е направена проверка, но проблем няма. Прилагам снимки, за да се уверите, че проблем има.

 

Поздрави

Непочистване на тротоар

Тротоарът на ул. "Елисавета Багряна“, между ул. "Галилео Галилей" и ул. "Александър фон Хумболт", на гърба на 22 ДКЦ, след извършения ремонт на улицата престана да бъде почистван. Пространството не се мете, в момента е пълно с листа. Силно замърсен е и дворът на поликлиниката, който граничи с тротоара.

Моля за Вашата намеса за системно почистване на площите!

Незаконно превземане на обществен, градски път и тротоар

Незаконно превземане и заграждане на обществен, градски път и тротоар от криминалния контингент т. П., закрилян грижливо от комунистите в община триадица и милиционерите в 4рпу !!! Докога другари общинари ще работите с  и за криминалнте  контингенти и срещу обинковенните хора, издържащи ви с данъците си ?!?!?!?

Автомивка на самообслужване ползва обществен тротоар

На посоченото място в кв. Дружба 2 на бул Копенхаген в близост до бл 268 се намира автомивка на самооблужване която се разполага и върху прилежащият към булеварда пешеходен тротоар.
Необходима е проверка на законността на въпросният излаз към улица от първостепенната улична мрежа на града (НАРЕДБА № РД-02-20-2 от 20 декември 2017, чл.11, ал.1). Както се вижда от приложената снимка от 2015 при строителството на обекта оградата от към булеварада е непокътната и автомивката има вход от към вътршнокварталната улица до бл 268.
От другите снимки (публикувани от самата автомивка) е очевидно че обектът просто е премахнал огромна част от оградата към бул Копенхаген. Проблемът е че клиентите на автомивката постоянно влизат, излизат , маневрират и паркират колите си (да съхнат) върху широкият тротоар и са в постоянан конфликт с преминаващите пешеходци.

Заграден с колчета и вериги паркинг на обществен тротоар

За проблема е изпратен сигнал с номер 109706 и е отговорено със следните документи:

- СОА18-КЦ51-54629 По сигнал за незаконно ограждане на тротоар и използването му за частен паркинг;

- СОА18-КЦ51-53727 Писмо до Център за градска мобилност, с копие до кмет на район Възраждане и Контактен център СО, относно: Монтирани антипаркингови елементи, пред имот на ул. Зайчар, пред жилищна сграда с административен адрес на ул. Пиротска № 134

Бих искал да Ви информирам, че до днес - 20.10.2018 не са предприети никакви мерки, съгласно гореспоменатите документи.

С уважение: Стоян Чолаков

Неправомерно очертан гараж върху обществен тротоар

Очертанията пред гараж на бул. "Ген. Тотлебен" 41-43 са сложени неправилно, неправомерно и възпрепятстват паркирането в близост до гаража. Освен очертанията е поставен преносим метален знак с надпис "Гараж", вързан на верига за дърво, който знак редовно се поставя след очертанията пред гаража. Ако някой реши да паркира без да запушва и възпрепятства подхода за гаража, вдигат се скандали, отправят се заплахи и закани за саморазправа. Моля да премахнете нерегламентираната преносима табела и да бъдат заличени очертанията за подход към гараж, тъй като са много по-големи, отколкото е необходимо.

Търговски обект използва обществен тротоар за търговска дейност

Здравейте,

Търговският обект използва нерегламентирано тротоарното пространство и фасадата на сградата. Отказва да се съобрази с вътрешните правила на Комплекса. Моля да бъде проверен дали плаща тротоарно право.

Обществен ред

Здравейте, от година периодично преминават и паркират автомобили на различни места в парк Дружба в кв Дружба 1, около езерото. Тъй като според общината този район е определен и със официален статус на парк, моля Столична община да отдели средства и да постави необходимите пътни знаци за забрана за влизане и паркиране на автомобили. Все пак хора трябва да се чувстват спокойни, когато се разхождат, когато децата им играят, когато домашните любимци тичат. Спира се пред заведението, а всяка събота и неделя с колите се преминава целия парк, за да се паркира пред църквата.

Обществен ред

Всекиднесно не се спазват часовете за тишина. Вдига се шум прах и мърсотия се от ранни зори до късно вечер. Стройтелите работят без каски и каквото и да е обезопасяване !

Обществен ред

Изоставени от години в следствие на строежа на комплекс "Флора " фургони, които са населявани от наркомани и роми с неясно криминално минало. С оглед на последните събития в град Русе, смятам че намесата и съвместната работа на общината и полицията за разрешаването на този проблем е повече от наложителна. Неколкократно въпросът е повдиган от изпълнителния комитет на квартал "Манастирски ливади - Изток" и кметът обещава, че ще бъдат взети мерки, но това не се случва. Вече четири години тези фургони са на метри от нашите домове. Моля да се вземат незабавни мерки, за да се подсигури безопасността на жителите в квартала.