Ул. Траянови врата да бъде с еднопосочно движение

Изпращам за втори път сигналпо проблема, описан по-долу, тъй като не получих отговор повече от три месеца (след септември 2019).

 

Към момента движението на автомобили по ул. Траянова врата се осъществява в двете посоки. Заради паркиралите автомобили почти по цялото протежение на улицата няма достатъчно място за разминаване, когато и в двете посоки има навлезли коли, което поражда ежедневни задръствания, налага отбиване в единствените свободни за това места - изходите от двора на Втора английска езикова гимназия, включително и аварийния такъв. Така автомобилите създават опасност при евентуална аварийна ситуация в училището, повишават замърсяването на въздуха в квартала заради изчакването понякога с повече от 10 минути при включени двигатели, създават опасност за пресичащите по обозначената пешеходна пътека на училището, увеличават шумовото замърсяване поради постоянното използване на клаксони.

Положението би могло да бъде подобрено, ако движението на МПС по улица Траянова врата бъде разрешено само в една посока, както е по ул. Йордан Йовков.

В допълнение, редно е да бъдат изградени една или две препятствия по улицата, тъй като има шофьори, които минават с твърде висока скорост и създават опасност за пресичащи пешеходци, и увеличават шума особено във вечерните часове след 22:00 - 23:00.

Моля сигналът да бъде разгледан своевременно и да бъдат взети съответните мерки.

Бих искала да получа писмен отговор на посочения email адрес за резултата след разглеждане на сигнала и дейностите, планирани за разрешаване на проблема.

Публикувано в категория Други - Други

Ул. Траянови врата да бъде с еднопосочно движение

Изпращам за втори път сигналпо проблема, описан по-долу, тъй като не получих отговор повече от три месеца (след септември 2019).

 

Към момента движението на автомобили по ул. Траянова врата се осъществява в двете посоки. Заради паркиралите автомобили почти по цялото протежение на улицата няма достатъчно място за разминаване, когато и в двете посоки има навлезли коли, което поражда ежедневни задръствания, налага отбиване в единствените свободни за това места - изходите от двора на Втора английска езикова гимназия, включително и аварийния такъв. Така автомобилите създават опасност при евентуална аварийна ситуация в училището, повишават замърсяването на въздуха в квартала заради изчакването понякога с повече от 10 минути при включени двигатели, създават опасност за пресичащите по обозначената пешеходна пътека на училището, увеличават шумовото замърсяване поради постоянното използване на клаксони.

Положението би могло да бъде подобрено, ако движението на МПС по улица Траянова врата бъде разрешено само в една посока, както е по ул. Йордан Йовков.

В допълнение, редно е да бъдат изградени една или две препятствия по улицата, тъй като има шофьори, които минават с твърде висока скорост и създават опасност за пресичащи пешеходци, и увеличават шума особено във вечерните часове след 22:00 - 23:00.

Моля сигналът да бъде разгледан своевременно и да бъдат взети съответните мерки.

Бих искала да получа писмен отговор на посочения email адрес за резултата след разглеждане на сигнала и дейностите, планирани за разрешаване на проблема.

Непроходим тротоар на ул. Дедеагач и ул. Траянови врата

Изключително лошо състояние на тротоарната настилка,което прави невъзможно преминаването на майки с колички и не само. Там постоянно има паркирани автомобили, което също допринася за лошото състояние. Моля общината да вземе мерки да се ремонтира тротоарът и да се сложат антипаркинг колчета.

Поставяне на анти-паркинг елементи на ул. Траянови врата срещу 2-ра английска гимназия

Моля поставете анти-паркинг елементи до бордюра на ул. Траянови врата между пресечките с ул. Мидия и ул. Дедеагач (това е тротоарът от страната на бл. 16, бл. 24, бл. 22, бл. 21). В момента някогашните тревни площи ежедневно се тъпчат, а тротоарът се руши.

Благодара предварително за съдействието!

Огромна дупка на улицата пред входа на Блок 16 жк. Стрелбище (между улица Траянови врата и улица Йордан Йовков)

Огромна дупка на улицата пред входа на Блок 16 жк. Стрелбище (между улица Траянови врата и улица Йордан Йовков). Дупката е по цялата ширина на улицата и възпрепятства преминаването.

Еднопосочно движение

Каква е причината да бъде премахнат черния найлон с който беше покрит знака за забранено влизане по ул. Маестро Кънев от бул. Монтевидео? На последното обществено обсъждане с районната администрация в началото на юни месец бе взето решение да отпадне еднопосочното движение по тази и други улици в квартала. Тази сутрин бях спрян от полицейски патрул за проверка след като влязох с автомобила си от бул. Монтевидео по Маестро Кънев. Беше ми обяснено, че е забранено влизането в улицата от бул. Монтевидео. Найлона закриващ знака за забранено влизането при пресичането на улици Маестро Кънев и Иван Радоев също е премахнат?!

Еднопосочно движение

Какво наложи улица Позитано да бъде еднопосочна. Няма удпоредна алтернатива. Единствената конфликтна точка е тази в кръстовището с А. Туранджа. Ако се забрани престоят и паркирането в началото на Позитано ще е възможно разминаването на два автомобила и улицата ще се използва нормално като двупосочна. Нека се приложи законът за паркиране и бъдат санкционирани паркиралите в самото кръстовище, защото дори и с еднопосочно движение, пак има паркирали коли в непосредствена близост в кръстовищетои това е предпоставка за птп и затрудняване на пешеходците. Оставихте хората живеещи по Позитано без алтернатива.

Ако все пак улицата остане еднопосочна, кога ще бъде приложен законът???

  1. Закон за движение по пътищата
  2. Чл.94 (4) На пътно платно с еднопосочно движение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречи на движението на пътните превозни средства.

Достатъчно е едно преминаване по улицата за да се види колко много коли са влезли срещу движението или са паркирали от лявата страна по посока на движението.

Въвеждане на еднопосочно движение

Половината трафик от бул. Константин Величков минава през ул. "д-р Калинков" и на ляво по ул. "Царибродска". Трафика е нереален и не може да се пресече дори. Моля да се направи еднопосочна или да се сложи светофар колкото и налудничево да звучи. Хората в квартала не могат да я пресекат, а често и на тази квартална уличка стават задръсвания. Ако се прави еднопосочна движението да е към бул. Константин Величков, а не обратното. Нетърпим е този трафик по тези разбити павета.

Нужда от еднопосочно движение

В района на официалният вход на училището всяка сутрин и вечер се образуват огромни задръствания. Основна причина за проблема е че по улицата се допускат автомобили и в двете посоки. В резултат, двете колони се озовават една срещу друга, заради стесненията от околните строежи. Предлагам да се въведе еднопосочно движение по улицата, за да може да се осигури безпрепятсвено преминаване покрай входа на училището. 

Излишно еднопосочно движение

Здравейте, ул. "Петко Войвода" в частта си меджу ул. "Васил Чакаларов" и "Панорамен път" е много широка и не разбирам защо трябва да е еднопосочна. Често там дебне патрулка, за да глобява нарушителите. Това ли е идеята на еднопосочната отсечка?

Моля да разгледате отсечката и да пуснете движението в двете посоки.

Принудително еднопосочно движение

В маркираната отсечка движението е принудително еднопосочно поради паркирали автомобили. Има нужда от забрана и контрол.