Препълнени контейнери за боклук

Здравейте, 

Контейнерите на ул.Шарл Шампо 3 стоят непочистени.Прилагам снимки

Публикувано в категория Сметосъбиране и сметоизвозване - Неизвозени по график съдове за отпадъци

Препълнени контейнери за боклук

Препълнени контейнери за боклук

Бих желала да сигнализирам за огромно количество битови отпадъци, които са в контейнерите и пространството около тях. Гледката не е прецедент, а по-скоро ежедневие.

Илюстрирам сигнала със снимка, която е показателна за качеството на сметоизвозване в кв. "Студенстки град" и не се отнася единствено за това местоположение, а за целия район.

Препълнени контейнери за боклук

Ежедневно на улицата, на която живея (Голяма могила 65) положението със сметопочистването е плачевно. Килограми боклуци се събират в кофите, всичко излиза навън, поради недостатъчният им обем и улицата прилича на бунище. Така престоява всичко минимум седмица, а ние тънем в боклуци, въпреки огромната сума за данък смет, която плащаме всяка година! Да не говорим, че улицата не е метена и почиствана от над 6 години! Моля, нека си приемат своевременни мерки, за да се оправи това отвратително сегашно положение!

Препълнени контейнери за боклук

Бих желала да сигнализирам за огромно количество битови отпадъци, които са в контейнерите и пространството около тях. Гледката не е прецедент, а по-скоро ежедневие.

Илюстрирам сигнала със снимка, която е показателна за качеството на сметоизвозване в кв. "Студенстки град" и не се отнася единствено за това местоположение, а за целия район.

Препълнени контейнери за боклук

Контейнерите преливат от боклуци, в такъв вид са поне от 21 март.

Препълнени контейнери за боклук

Здравейте, 

Контейнерите на ул.Шарл Шампо 3 стоят непочистени.Прилагам снимки

Препълнени контейнери за боклук всеки ден

Вече три години моето дете посещава детска градина Приказен свят (No.16) в Студентски град. Всяка сутрин минавам по ул. Атанас Манчев, където се намират "видни Софийски нощни заведения". В близост са поставени контейнери за отпадъци, който се пълнят от заведенията за няколко часа.

Силно се възмущавам от следното:

 1. Контейнерите са разположени на ъгъл, неудобно място за това. Видимостта е лоша за преминаване.

 2. Всяка сутрин контейнерите са препълнени. Боклук е разпилян навсякъде.

 3. Контейнерите нямат капаци, които да задържат боклука вътре. Вместо това, той се рее навсякъде.

 4. Контейнерите за разделно събиране на отпадъци са недостатъчни на брой. Днес, по-голямата част от боклука представлява рециклируем отпадък. Това означава, че за този боклук трябва да има достатъчно контейнери. Контейнерите за смесен отпадък трябва да са по-малко, за сметка на жълтите, сините и зелените такива в цялата страна.

Като софиянец, не като столичанин, изисквам да се обръща внимание на чистотата на града, затова настоявам за следните действия:

 1. Увеличаване броят на контейнерите за разделно събиране на отпадъци, не само на ул. Атанас Манчев, но и в цялата страна.

 2. Уведомяване или инструктиране на нощните заведения да събират отпадъците разделно, да използват контейнерите по предназначение. От снимките се вижда как празни бутилки от алкохол стоят в кашон на земята, вместо да са поставени в зеленият контейнер. Вижда се как картонени опаковки са изхвърлени в контейнера за общи отпадъци, вместо в синият контейнер за картон.

 3. Глобяване на същите, ако продължават да не спазват тези елементарни действия.

 

Такава гледка не е характерна само за студентски град, налична е на много места в София и не само.

 

Възможно ли е в кратък срок да направите положителни действия, за да се подобри събирането на отпадъци и улиците в София да бъдат по-чисти и приятни?

 

Посочил съм електронната си поща. Моля ви, информирайте ме в кратък срок какви действия възнамерявате да предприемете.

 

Мечтая София да стане по-чист град, а вие, Уважаеми от Столична Община?

Редовно препълнени контейнери за боклук и бунище

Здравейте,

на ъгъла на ул. "Анна Ахматова" и "Ресен" пред фабрика Паломите контейнерите за боклук редовно са препълнени и около тях се образува малко бунище. Отделно са поставени така, че от една страна достъпът до тротоара е труден и опасен, особено за майки с деца и трудно подвижни хора, от друга страна излизащите автомобили откъм блок 539 нямат видимост и трудно се включват към движението.

Моля да се вземат мерки или за по-често събиране на боклука от тези контейнери и около тях, или да се поставят допълнителни контейнери пред съседните блокове на ул. "Анна Аахматова".

Също така да се обособи място за вече поставените контейнери, така че да не пречат на свободното и безопасно движение на пешеходци и автомобилисти.

Прикачени са две снимки от тази сутрин. Но това е редовно състояние.

Препълнени контейнери за боклук и торби с боклуци на пътя

Всъщност, по цялата Лешникова гора има препълнени контейнери и боклук около тях. Точно на това място имаше и развлачени от кучетата торби в средата на пътя. Коя фирма прибира парите за сметоизвозване в района и защо никой не я контролира каква работа върши?

Винаги препълнени контейнери за смет и с боклук около тях

Тези контейнери обслужват двата големи дипломатически блока около магазин "Фантастико" и очевидно са недостъчни или недостатъчно често се изхвърлят