нерегламинтарана стоянка на таксита и опасност за пешеходци и други участници в движението

Всеки ден пред главния вход на Мол Прадайз се създава нерагламенирана стоянка на таксита простираща се на поне 50 метра в дясна лента на Бул. Черни връх от кръстовището с ул. Хенрих Ибсен по посока на околовръстен път. Прилагам и снимки от дата 06.02.2020 17:22 часа. Полицията ги гони, те правят кръгче около мола и се връщат обратно! Докога? Не е сложно да бъдат глобени таксиметровите компании за това своеволие, а те да си търсят парите от шофьорите! Като има две такива нарушения се отнема лиценз! Но дали има институция, която може да се справи адекватно с това! Надявам се да има и това да сте вие!

 

Публикувано в категория Паркиране - Неправилно паркирали автомобили на пътното платно извън синя/зелена зона.

нерегламинтарана стоянка на таксита и опасност за пешеходци и други участници в движението

Всеки ден пред главния вход на Мол Прадайз се създава нерагламенирана стоянка на таксита простираща се на поне 50 метра в дясна лента на Бул. Черни връх от кръстовището с ул. Хенрих Ибсен по посока на околовръстен път. Прилагам и снимки от дата 06.02.2020 17:22 часа. Полицията ги гони, те правят кръгче около мола и се връщат обратно! Докога? Не е сложно да бъдат глобени таксиметровите компании за това своеволие, а те да си търсят парите от шофьорите! Като има две такива нарушения се отнема лиценз! Но дали има институция, която може да се справи адекватно с това! Надявам се да има и това да сте вие!

 

Опасност за пешеходци от спрели таксита и запушване на служебни места

Фалшиви таксита препречват пътя на пешеходците и създават опасност за живота им, като спират видимостта от преминаващите автомобили. Спират директно на пътното платно и запушват спрелите коли за Интер Експо център. Спорят и вдигат скандали, когато им се направи забележка.

ДО КОГA?

Множество неправилно паркирани автомобили, затрудняващи движението и застрашаващи уязвимите участници в него

Продължава МАСОВОТО, БЕЗПАРДОННО И НЕНАКАЗАНО неправилно паркиране на десетки (агрегирано през целия ден - на стотици) неправилно паркирани автомобили по бул. Никола Вапцаров и бул. Пейо Яворов.

Приложени снимки от 05.04.2018 г.

Организацията на работата Ви с хилядите сигнали на различни граждани за подобни проблеми показва колко слабо се управлява Столичната община.

Сигналите се изпращат на Дирекция "Сигурност", в която не са компетентни да вземат отношение по тях.

От Дирекция "Сигурност" сигналите се изпращат на ЦГМ, които също не са упълномощени да осъществяват административнонаказателна дейност.

От ЦГМ се изпращат писма, в които черно на бяло е написано именно това и се дава признание, че начинът на работа - с вдигане на 5-6 автомобила - е изключително неефективен.

Явно е, че лицето, на което е възложено да осигури контрола в общината - а именно Кметът на Столичната община (чл. 167 от ЗДвП) - е неспособно или пък умишлено не желае да изпълнява законово регламентираните си задължения.

Видимите Ви резултати са цъфнали като налъми!

Стоянка на таксита

Как може стоянката на такситата да е директно върху велоалеята! Движението е натоварено, колите карат по трамвайната линия, в насрещното платно, навсякъде и един велосипедист, който трябва да заобиколи такситата ще навлезе опасно в пътното платно. Пряко се застрашават човешки животи!!!!!

Стоянка за таксита

На посоченото място, непосредствено преди светофара се "организира" стоянка на таксита. Автомобилите паркират в посоченият участък и преминаването през кръстовището е затруднено и създава предпоставки за ПТП. Нарушенията се извършват масово в ранните вечерни часове - в интервала 19-22ч., преминаването през кръстовището е невъзможно без водача да извърши нарушение на ЗДП.

Стоянка на таксита

Здравейте,

Таксиметрови шофьори спират автомобилите си на кръстовището и по този начин затрудяват включването в движението на останалите МПС-та.

Искам да попитам има ли регламентирана стоянка за таксита на посочения адрес?

 

Поздрави,

Димитър

Движение в обратната посока в еднопосочни улици от камион за сметоизвозване, затрудняващо всички останали участници в движението

Всяка сутрин във времето между 8,00 и 8,30ч. камион за сметоизвозване се движи по улиците Ст.Киров и Кл.Денчев обратно на посоката за движение в еднопосочни улици. Това силно затруднява всички останали участници, защото улиците са тесни и с много паркирани автомобили, което прави невъзможно разминаването с камиона, който заема цялото платно за движение.

Неправилно движещ се велосипедист по пътното платно,засташавщ всички участници в движението, поради „правилно” паркирали автомобили

Незаконна Стоянка за таксита

На този участък, денонощно чакат коли на софийски таксиметрови компании. В пиковите часове такситата са толкова много, че е трудно дори за една кола да мине, а да се разминат 2 коли е невъзможно.

Моля общината да вземе мерки и ако се налага, да обособи законна стоянка асфалтирайки част от предблоковото пространство пред Блок 448, освобождавайки по този начин платното за движение, същевременно осигурявайки на работещите в Бизнес Парка достъп до таксита. Друга възможност би била да се обособи такси стоянка от другата страна на бизнес парк София, откъм спирката на метрото където в момента няма никакво или почти никакво движение.

Незаконна стоянка на таксита

От години тротоарът на ул. "Шипка" между ул. "Проф. Асен Златаров" и бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" се използва от таксиметрови шофьори като незаконна стоянка, въпреки знак В27 на ъгъла на кръстовището. Тъй като това става предимно след 22:00 ч., таксиметровите шофьори редовно нарушават спокойствието на живущите наоколо. Моля, поискайте съдействие от 5 РПУ за опазване на обществения ред и спазване на значите за движение.