Опасно кръстовище на бул. Тодор Каблешков

На кръстовището на бул. Тодор Каблешков с бул. Бъкстон и с бул. Стефан Тошев светофарът свети зелено едновременно за пешеходци и за автомобили - на ляв и десен завой. Масово шофьорите не дават предимство на пешеходците и не намаляват, когато преминават такива. Това създава опасност при преминаването на пешеходците на зелено.

Публикувано в категория Пътна сигнализация - Неработещи или недобре регулирани светофарни уредби

Опасно кръстовище на бул. Тодор Каблешков

На кръстовището на бул. Тодор Каблешков с бул. Бъкстон и с бул. Стефан Тошев светофарът свети зелено едновременно за пешеходци и за автомобили - на ляв и десен завой. Масово шофьорите не дават предимство на пешеходците и не намаляват, когато преминават такива. Това създава опасност при преминаването на пешеходците на зелено.

Ежеседмични ПТП-на на кръстовище бул. Тодор Каблешков и ул. Родопски извор

На кръстовище бул. Тодор Каблешков и ул. Родопски извор всяка седмица стават пътни инциденти между леки коли, между леки коли и мотори, между леки коли и пешеходци. Последният такъв е от 09.08.2016г., когаа лека кола блъсна мотор с двама пътници на него. ИЗвършващите ляв завой без значение дали от бул. Тодор Каблешков или от ул. Родопски извор постоянно отнемат предимство и причиняват ПТП-та. Моля да предприемете мерки за обезопасяването на тоа кръстовище било то с полегнали полицаи или светофар, преди да е станало твърде късно и да има човешки жертви. Освен отнемането на пердимство при ляв завой проблем са и лошата видимост причинени от кофите за боклук помещаващи се на бул. Тодор Каблешков, паркиралите в нарушение коли и билборди.

ДУПКИ НА УЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ И УЛ. ТОДОР ДЖЕБАРОВ

ГОЛЕМИ ДУПКИ НА ПЛАТНОТО НА ДВЕТЕ УЛИЦИ, ИЗРОВЕН АСФАЛТ ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ НА ПЛАТНОТО ЗА ДВИЖЕНИЕ, ПОРАДИ ЛИПСА НА ТРОТОАРИ.

МОЛЯ НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ СИГНАЛА В ОБЩИНА ТРИАДИЦА,А Я ПРАТЕТЕ ДИРЕКТНО В СТОЛИЧНА ГОЛЯМА ОБЩИНА ЗА ДА ИМА НЯКАКЪВ ШАНС ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА. 

БЛАГОДАРЯ ВИ СЪРДЕЧНО.

Животозастрашаващ проблем с преминаващи на червено автомобили на кръстовище "Тодор Каблешков" - "Костенски водопад"

Често автомобилите, движещи се по бул. "Тодор Каблешков" от бул."България" към ул. "Луи Айер", преминават при червена забраняваща светлина на светофара на кръстовището с ул. "Костенски водопад", като същевременно свети зелено за преминаване на пешеходците. Причината не ми е известна, но със сигурност ситуацията е животозастрашаваща. Кръстовището преминават ежедневно деца, които отиват на училище без възрастен придружител.

Опасно състояние на подлеза на бул. "България" и ул. "Тодор Каблешков"

Подлезът е в изключително притеснително състояние, особено при изхода от страната на "България Мол" - плочките липсват, тече вода (което продължава от месеци), има непоносима миризма на канализация. Преминаването изглежда опасно, защото има вид, че всеки момент ще се срути.

ДУПКИ НА УЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ

Дупки по платното за движение. Липсват и тротоари. Изпотрошихме си колите, а вечер, когато хората се прибират пешеходците не се виждат защото поради липсата на тротоари ходят по платното.

ДУПКИ НА УЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ

Улица Тодор Каблешков, от пресечката с ул. Тодор Джебаров в посока към ул. Луи Айер е надупчена, така, че разминаването на автомобили в участъка е невъзможно. Отделно, поради липсата на тротоар и пешеходците се движат по платното. Това създава предпоставки за инциденти, както и за повреди по МПС.

ДУПКИ НА УЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ

Дупки по платното

Разширени на ул. Тодор Каблешков

Необходимо е разширение на платното на ул. Тодор Каблешков от ул. Казбек до бул България. На посоченото място почти постоянно има задръстване заради физическата невъзможността на автомобилите да се изтеглят. В посочения участък няма сгради и много бързо би могло да се извърши разширение до 4 ленти в посока бул. България.

ДУПКИ НА УЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ

Много дупки между ул. Луи Айер и ул. Тодор Джебаров