десетки таксита паркирани в нарушение

Публикувано в категория Паркиране - Неправилно паркирали автомобили на пътното платно извън синя/зелена зона.

десетки таксита паркирани в нарушение

десетки таксита блокират всекидневно дясната лента

Нагло ежедневно спиране на десетки таксита, въпреки знак забранено СПИРАНЕТО, пред мол Парадайс.

Този проблем е от години и абсолютно никой не предприема нищо, за да спре този таксиметров терор над останалите шофьори, чакащи в задръстванията, които те правят. Пред Парадайз даже вече се качват на тротоара, т.е. го чупят и цапат с течащите си масла, но няма земна сила, която да ги накара да спазват знаците. Даже нощно време сме ги виждали да ги завъртат или дори отвиват, т.е. премахват.

Нагло ежедневно спиране на десетки таксита, въпреки знак забранено СПИРАНЕТО, пред мол Парадайс.

Паркиране на таксита в нарушение

Пътното платно се ползва за такси стоянка на такситата, изчакващи да обслужват Летище София. Това блокира пътя в посока летището и създава предпоставки за ПТП.

Таксита паркирали в нарушение на ЗДВП

Пред изхода на мол Парадайс в е предвидена лента за изнасяне на колите излизащи от мола и последващото им включване в движението. Целта на това уширение на пътното платно е да не се предизвиква задръстване с коли на изхода на мола.

От много време насам това уширение се използа от паркирали таксита. Виждал съм многократно да им се съставят актове от пътна полиция, но няма абсолютно никакъв резултат. В момента, в който патрулката си тръгне, такситата отново се настаняват абсолютно безнаказано точно пред знак забранено СПИРАНЕТО и паркирането.

Моля да бъдат извършвани ежедневни проверки, както и евентуално да се постави допълнителен знак указващ за глоба на нарушителите с конкретна сума. Може също така да се постави и знак за видео постоянно наблюдение така, че нарушителите да бъдат респектирани.

 

 

Таксита паркирали в нарушение на ЗДВП

Пред изхода на мол Парадайс в е предвидена лента за изнасяне на колите излизащи от мола и последващото им включване в движението. Целта на това уширение на пътното платно е да не се предизвиква задръстване с коли на изхода на мола.

От много време насам това уширение се използа от паркирали таксита. Виждал съм многократно да им се съставят актове от пътна полиция, но няма абсолютно никакъв резултат. В момента, в който патрулката си тръгне, такситата отново се настаняват абсолютно безнаказано точно пред знак забранено СПИРАНЕТО и паркирането.

Моля да бъдат извършвани ежедневни проверки, както и евентуално да се постави допълнителен знак указващ за глоба на нарушителите с конкретна сума. Може също така да се постави и знак за видео постоянно наблюдение така, че нарушителите да бъдат респектирани.

 

 

Ежедневно паркиращи таксита в нарушение + липсващ знак

Това е втори сигнал от мен. Такситата продължават да паркират ежедневно. Мога да направя дори и видео клип как няколко минути след като мине патрулен автомобил и ги разгони те се връщат обратно, като конска муха на кон ... Освен това знака за принудително преместване под знака за забранено спиране и паркиране е преместен ниско долу, като по този начин не се вижда и може да направи незаконосъобразни актовете за паркиране.

Моля знакът да бъде възстановен и да бъдат правени по-чести проверки на ден.

Също така възможен и най-ефективен вариант за преустановяване на нарушението е преместването на саксиите против други нарушители паркиращи пред входа на мола. Саксиите могат да се преместят плътно до тротоара така, че такситата да не паркират половината кола на тротоара. 

Десетки неправилно паркирани коли!

Или направете и от двете страни синя зона или започнете да ги санционирате!!!

Десетки автомоблии паркирани на тротоара

Десетки автомобили продължават да паркират на тротоара на ул. Черковна в отсечката между ул. Султан тепе и ул. Оборище. Въпреки зелената зона в квартала. Тротоарните плочки са разбити.