Липса на отговор по сигнал с № 181569/ СОА19-КЦ01-54368/ 18.11.2019

  • 12/03/2020 13:26
  • София-> Район Триадица -> пешеходна пътека на ул."Хенрик Ибсен"- улица „Луи Айер“ и ул. "Хенрик Ибсен"

Моля за съдействие за решаване на проблем описан в сигнал с 181569/ СОА19-КЦ01-54368/ 18.11.2019 г., по който все още няма получен отговор! 

Проблемът е следния:

Колите, които се движат по ул. "Луи Айер" и правят завой надясно по ул. "Хенрик Ибсен" (към Парадайс Център) имат зелена светлина на светофара, в този момент за пешеходците сигнала е червен. До тук проблем няма, но няколко секунди (15- 20 секунди) по- късно светофара и за пешеходците светва зелено. Какво се случва: Шофьорите бързат, за да не изпуснат зелената светлина без да знаят, че по някое време ще започнат да преминават и пешеходци, на които също ВЕЧЕ им е позволено да пресичат. Преди три седмици точно по този начин един шофьор щеше да мине през детенцето ми и не само, че не се извини, а и вдигна скандал. И с право, според мен, защото движението не е организирано правилно. Много Ви моля, като майка, като гражданин, като шофьор и като пешеходец, помогнете този проблем да бъде разрешен! Изпратете екип, който да се увери в думите ми (нужни са точно 15 минути на някой да застане, да погледа, за да види, че такива "инциденти" се случват непрекъснато на тази пътека) и е необходимо единствено да се регулира светофара. Нека пешеходците да пресичат спокойно, без да изскачат коли отгоре им. Да, шофьорите ще чакат 15 секунди повече на светофара, но децата и родителите ще са спокойни, че живота им е в безопасност. Благодаря предварително!

Публикувано в категория Пътна сигнализация - Неработещи или недобре регулирани светофарни уредби

Липса на отговор по сигнал с № 181569/ СОА19-КЦ01-54368/ 18.11.2019

Моля за съдействие за решаване на проблем описан в сигнал с № 181569/ СОА19-КЦ01-54368/ 18.11.2019 г., по който все още няма получен отговор! 

Проблемът е следния:

Колите, които се движат по ул. "Луи Айер" и правят завой надясно по ул. "Хенрик Ибсен" (към Парадайс Център) имат зелена светлина на светофара, в този момент за пешеходците сигнала е червен. До тук проблем няма, но няколко секунди (15- 20 секунди) по- късно светофара и за пешеходците светва зелено. Какво се случва: Шофьорите бързат, за да не изпуснат зелената светлина без да знаят, че по някое време ще започнат да преминават и пешеходци, на които също ВЕЧЕ им е позволено да пресичат. Преди три седмици точно по този начин един шофьор щеше да мине през детенцето ми и не само, че не се извини, а и вдигна скандал. И с право, според мен, защото движението не е организирано правилно. Много Ви моля, като майка, като гражданин, като шофьор и като пешеходец, помогнете този проблем да бъде разрешен! Изпратете екип, който да се увери в думите ми (нужни са точно 15 минути на някой да застане, да погледа, за да види, че такива "инциденти" се случват непрекъснато на тази пътека) и е необходимо единствено да се регулира светофара. Нека пешеходците да пресичат спокойно, без да изскачат коли отгоре им. Да, шофьорите ще чакат 15 секунди повече на светофара, но децата и родителите ще са спокойни, че живота им е в безопасност. Благодаря предварително!

Липса на отговор по сигнал №130347/ СОА19-КЦ01-3498/ 28.01.2019

Липса на отговор по сигнал №130347/ СОА19-КЦ01-3498/ 28.01.2019. Камиона продължава да си стои върху тротоара - учениците от близкото училище продължават заобикаляйи го да слизат на уличното платно - общината продължава да нехайства, очевидно неспособна и нежелаеща да си управлява собствеността. Класически случай на ситуацията в България.

Липса на Отговор по Сигнал №152377/ СОА19-КЦ01-24923/ 29.05.2019 22:24:43

Липса на Отговор по Сигнал №152377/ СОА19-КЦ01-24923/ 29.05.2019

какъв е срока за отговор 

Липса на конкретен отговор по сигнал с № 150024/ СОА19-КЦ01-22543/ 16.05.2019 г.

Моля за становище по проблем с паркиране, подробно описан в сигнал с № 150024/ СОА19-КЦ01-22543/ 16.05.2019 г., по който все още няма конкретен отговор.

Липса на реакция и отговор по сигнал №183185/ СОА19-КЦ01-56026/29.11.2019

Липсват реакция и отговор по сигнал №183185/ СОА19-КЦ01-56026/29.11.2019 за рушащи се плочки в двора на 8-мо СУ в кв.Мусагеница, а гаранционния срок на фирмата извършила некачествения ремонт си тече. Моля за предприемане на необходимите мерки в по-бързи срокове, за да бъдат поправени засегнатите места.

Липса на отговор по сигнал СОА19-КЦ01-13932 / 23.03.2019 за гниещо дърво

Липса на реакция отговор по сигнал №185606/към СОА19-КЦ01-55358-1/16.12.2019

Липсват реакция и отговор по сигнал №185606/ Към СОА19-КЦ01-55358-[1]/ 16.12.2019 за некачествен ремонт на алея зад бл.82 в кв.Мусагеница. За един месец не са предприети необходимите мерки за отстраняване на нередностите. Моля за по-бърза реакция от страна на администрацията да констатира забележки и да изиска фирмата, извършила ремонта да си дооправи нещата. 

Отговор Сигнал №160259/ СОА19-КЦ01-32882/ 09.07.2019 23:31:23

Г-н Василев!

Много Ви благодаря за поредния безмислен отговор от район "Студентски" на исканията ми за премахване на беседки, пейки и т.н. "детска площадка" в междублоковото пространство на бл. 97 и 99 в кв. Мусагеница.

Знам, че сте от групата на артистите и много добре владеете занаята да си измивате ръцете с безмислени писания и отговори.

Но аз съм тъп и упорит и ще продължа да ви пиша докато приемете исканията ми сериозно.

Ще ви пиша всеки ден, докато проявите желание за действие по осигуряване на тишината за живеещите около тези "площадки".

Няколко пъти ви казах, ще ви го кажа за пореден път - не ме интересува с какъв бюджет и по какъв проект сте изградили това безумие, наречено "детска площадка". Както сте го направили, така може и да го премахнете.

В момента сте започнали т.н. "реконструкция" на 4 "детски площадки в Мусагеница и Дървеница. Изпратил съм питане за тези площадки - каква процедура и бюджет е предвиденв проекта за  контрола на чистотата и тишината около тези "площадки". Засега отговор нямам. Чакам!!!

 

Отговор по сигнал №162598/ СОА19-КЦ01-35236/ 23.07.2019

Не може да се спре движението по един тротоар. Какво ще правят хората, които са трудно подвижни и майки с детски колички? Това е некоректен отговор. Моля да се направи алтернативен маршрут. Две години, това не е временно прекъсване на тротоара. Временно е месец-два. Понятието временно не включва годишни изменения.

Отговор по Сигнал №184010/ СОА19-КЦ01-56873/ 05.12.2019 10:33:06

Здравейте,

Прикаченият отговор от г-н Трайков има две грешки:

1 - Цитира грешен сигнал (нарочно?)

2 - В описанието на отговора пише: На вниманинето на кмета на района НЕПОДРЯЗАНИ КЛИНИ НА ДЪРВО ЖК ЯВОРОВ БЛ.20 Б - ОТГОВОР

Уважаеми г-н Трайков,

Уважаеми служители в контактния център на СО,

Това не е сигналът ми! Какви неподрязани клони? Ще се опитам повторно да ви обясня:

 

Хронологията е следната (говорим за няколко години тук), дано успеете да я проследите:

Преди няколко години рафи опече едно дърво с нагряващите лампи.

Столична община с нашите пари засади ново дърво.

рафи, освен че отново нагрява и изсушава дървото, вече го е и изкривила с своята "временен" покрив.

Не съм напълно съгласен, че не може да се установи дали дървото е увредено или не. Питайте лесовъд, сигурен съм по кората може да се установи.

НО защо не коментирате тентата/подвижен покрив, която бута и криви дървото, както и че за монтажа ѝ стъблото е било изкривено за да не пречи?