Заключени еко тоалетни и малък брой такива!!!

На 14.03, в режим на епидемия, в нашата европейска столица, на пъпа й , в парка пред НДК единствената мизерна еко тоалетна беше неработеща (заключена) , като на нея беше лепнат и надпис !!!

 

Да бъдат докарани незабавно повече такива тоалетни и да работят постоянно, за да не бъдат изпратени сигнали до всичко институции!!!

След 1 седмица ще извърша проветка на същото място и ако не работи И НЯМА ПРИЛЕЖЕН ВИД поне тази единствена тоалетна ще изпратя сигнали до всички институции!!!

Публикувано в категория Екология. Зелена система - Повредена паркова мебел (пейки или кошчета)

Заключени еко тоалетни и малък брой такива!!!

На 14.03, в режим на епидемия, в нашата европейска столица, на пъпа й , в парка пред НДК единствената мизерна еко тоалетна беше неработеща (заключена) , като на нея беше лепнат и надпис !!!

 

Да бъдат докарани незабавно повече такива тоалетни и да работят постоянно, за да не бъдат изпратени сигнали до всичко институции!!!

След 1 седмица ще извърша проветка на същото място и ако не работи И НЯМА ПРИЛЕЖЕН ВИД поне тази единствена тоалетна ще изпратя сигнали до всички институции!!!

Заключени химически тоалетни в парк

 В Княжевската градина при паметника на СЪВЕТСКАТА АРМИЯ има две химически тоалетни, които са заключени. Как може да се използват и кой ги поддържа?

Трите монтирани химически тоалетни в парк Света Троица са заключени!

Трите монтирани химически тоалетни в парк Света Троица са заключени! В момента паркът е единствената свежа и зелена алтернатива за западните квартали (все още тече ремонта на Западен парк).  И обикновено е пълен. Е, има опции за тоалетните: на едната ако си друсаш детето поне 20 мин на батут и ХОП – имаш ключ! На втората трябва само бира, две, и някакъв джънкфуд.. Е третата си остана загадка…Ако трябва въведете такса за ползване, но не е нормално да нямаш достъп до елементарна услуга. В момента облекчаването е ДО самите тоалетни.

 

Малък брой кофи за боклук

Здравейте,

в качеството си собственик и на домоуправител на жилищна сграда намираща се на адрес: гр. София, жк Бояна, ул. Найден Николов 5, Ви уведомявам, че броят на кофите за боклук е изключително малък (само 6). В сградата се намират 12 апартамента и 2 ателиета. Според мен и всички живущи в сградата броят на кофите е недостатъчен и това е причина кофите да се пълнят за изключително кратък период (един до два дена). След това боклуците започват да падат от тях и създават неудобство както на нас така и на всички, които минават по улицата. 

В съседство до нашият блок наскоро е построен комплекс от няколко къщи, чиито живущи си изхвърлят боклука в нашите кофи, а и често се случва техни гости да спрат на улицата по начин по който да не може камионът на чистота да премине.

Говорих с момчетата, които събират боклука и те са също на менние, че кофите не са достатъчно за броят апартаменти в сградата ни. Те препоръчаха да поискаме 2 броя контейнери тип "бобър".

Малък спирконавес

На спирката на градския транспорт при метростанция "Цариградско шосе" в посока изход от София, спирконавесът е твърде малък за хората, чакащи за селата. Автобусите са на 15-20 минути, а потокът е много голям. В ситуации като снощния дъжд, положението е трагично. Моля за решаване на проблема!

Заключени училища в гр. София

Здравейте, Моля за съдействие за изпълнение от Община Красно Село на решенията на СОС. За пореден път 25 ОУ е със заключен училищен двор в разрез с Решение № 848 по Протокол № 66 от 15.12.2005 на СОС чл. 6 ал. 1 и ал.2

Заключени кофи за разделно събиране

От известно време кофите за разделно събиране са заключени с ключ и решетка.  При това положение се налага да изхвърляме голямо количество амбалаж в общите контейнери ....

Изоставени 3 автомобила на малък паркинг

Изоставени са два автомобила - Киа и Хюндай без номера, и двата са бивши таксита и един с номера. Има и четвърти автомобил, който е изоставен от две години на едно и също място, в близост до тези три. Този паркинг се използва и при оставяне и взимане на деца от 12 ДГ и посочените автомобили причиняват много неудобства, отделно са подавани сигнали към Община Студентска за два от автомобилите, но няма реакция от повече от половин година. 

Незаконно поставени (заключени) противопаркинг съоръжения.

Табели "служебен абонамент", заключени с катинар за болтове, забити е асфалта.

Непрекъснато лаещи кучета заключени в двор

В двора на улица Стара планина 25 от 3 месеца има две кучета които подлудяват целия квартал с денонощен лай. Моля вземете мерки в противен случак сме готови целия квартал да се дигнем и решим проблема по не особено законен начин!