Незаконна експлоатация на промишлена сграда

До

Кмета на

СО р-н „Триадица“

ЖАЛБА

От Милена Димитрова, адрес за кореспонденция гр. София, жк. Гоце Делчев. Бл. 247, вх. А ет. 4.

             Уважаеми г-н Кмет,

Бих искала да съобщя за незаконна експлоатация на сграда, находяща се в кв. „Гоце Делчев“, ул. „Киро Тулешков“ 3, УПИ II-1004, кв. 158, с идентификатор 68134.1005.111, м. „жк. Красно село – плавателен канал“ по плана на гр. София.

            Сградата, използвана за печатница се намира в непосредствена близост до детска площадка. Минавайки покрай сградата се усеща силна миризма на химикали.

            От известно време в сградата на печатницата живее семейство с две малки деца. Входът на печатницата, достъпен от детската площадка, се използва и за жилищната част.

            Законно ли е  производствена сграда да бъде използвана и за жилищни нужди?

Прилагам снимков материал.

Моля да извършите проверка и да предприемете съответните мерки.

 

                             С уважение:

 

Гр. София

18.03.2020г.

           

Публикувано в категория Други - Други

Незаконна експлоатация на промишлена сграда

До

Кмета на

СО р-н „Триадица“

ЖАЛБА

От Милена Димитрова, адрес за кореспонденция гр. София, жк. Гоце Делчев. Бл. 247, вх. А ет. 4.

             Уважаеми г-н Кмет,

Бих искала да съобщя за незаконна експлоатация на сграда, находяща се в кв. „Гоце Делчев“, ул. „Киро Тулешков“ № 3, УПИ II-1004, кв. 158, с идентификатор 68134.1005.111, м. „жк. Красно село – плавателен канал“ по плана на гр. София.

            Сградата, използвана за печатница се намира в непосредствена близост до детска площадка. Минавайки покрай сградата се усеща силна миризма на химикали.

            От известно време в сградата на печатницата живее семейство с две малки деца. Входът на печатницата, достъпен от детската площадка, се използва и за жилищната част.

            Законно ли е  производствена сграда да бъде използвана и за жилищни нужди?

Прилагам снимков материал.

Моля да извършите проверка и да предприемете съответните мерки.

 

                             С уважение:

 

Гр. София

18.03.2020г.

           

Промишлена дейност в жилищна сграда

Здравейте! Пиша ви от името на живущите, във връзка с фирма '' ФАМОЗО кафе и кетъринг " , които от дълги години са се настанили в жилищна кооперация на ул. Кадин връх № 5 в два гаража. Аз живея в същата кооперация. Улицата ни е без изход, малка и тясна. Тази фирма зарежда, ремонтира, продава и поддържа големите кафе машини, с размери на хладилнижи. Всеки ден пристигат огромни бусове със стока и зареждат гаражите. Тези бусове направиха огромни дупки в уличката ни, които запълваме с камни, задръстват улицата ни и става ад ! Отделно тази фирма има 4-5 автомобила, които постоянно стоят пред блока и дори нощуват и живущите няма къде да си паркират колите. Всяка сутрин в 7:30 включват някаква страшна аларма, която вие по 10 минути и вдига блока на крака ! През деня чукат, ремонтират, боядисват си машините пред блока, зареждат същите машини с кроасани, кафета, вафли, а кашоните и найлоните трупат на една камара с боклуци, които вятъра разнася и много рядко си ги изхвърлят. Ремонтират си колите пред блока и постоянно са омазали района с масла и мизерии. После пристигат други бусове и камиони, товарят и разтоварват машини и е страшен ад ! И това е от повече от 10 години в ЖИЛИЩНА сграда, която е предназначена за живеене, а не за такава дейност ! 

МОЛЯ Ви, направете необходимото и изгонете този цех от жилищната сграда, за да могат хората нормално да живеят в нея ! 

Благодаря !

Поздрави! 

незаконно въведена в експлоатация сграда

ул. 697-ма номер 4, новопостроена сграда с разрешение за позлване от преди по-малко то месец. Няма необходимото озеленяване - всичко е само бетон. Няма необходимите паркоместа и гаражи спрямо броя на апартаментите, в момента след получаване на акт 16 строителя продължава да довършва сгрдата, като затваря законово изискуемите тераси/блакони и ги превръща в стаи (под претекст че собствениците искали така), но има ли разрешение за усвояване на тези тераси и имат ли законово право тези апартаменти на последния етаж да съществуват без тераса - отговора е не, разбира се. кой от ДНСК даде акт 16 на този строител и тази сграда - който го е направил, моля да дойде да покаже къде да спират автомобилите на собствениците, които искат да си закупят паркоместа, но просто няма такива!

Много моля за незабавна проверка относно липсата на достатъчно паркоместа/гаражи спрямо броя на апартаментите. Отсъствието на каквото и да е озеленяване е недопустимо, когато всички говорят за мръсен въздух.

Сграда наскоро въведена в експлоатация без тротоар

Моля да вземете мерки, тротоарът да се използва по предназначение, а не за паркинг създаващ опасност за пешеходците.

горене на боклуци в сграда, невъведена в експлоатация

В сградата на ъгъла на ул."Майор Павел Павлов" и бул."Каблешков", (по мое знание не е въведена в експлоатация) е обитаем само партерния етаж. От години хората, които живеят там горят всевъзможни боклуци. Миризмата и замърсяването на въздуха през зимата е ужасно. В непосредствена близост на въпросната сграда се намират двата филиала на единствената детска градина в квартала и детските им площадки. Има ли начин да се направи нещо - изтровиха ни децата!

Недовършено аварийно стълбище в бизнес сграда, влязла в експлоатация

Адванс Бизнес Център, сградата е пусната в експлоатация без стлъбището да е довършено. Вътрешното стълбище, което трябва да служи за авариен изход от сградата е недовършено, необезопасено, необозначено, неизполваемо. 

Прилагам снимки ет.3, ет. 2 1/2, рецепция

Масово неправилно паркиране след въвеждане в експлоатация на "супер иновативната" сграда на Уолтопия

Сградата на Уолтопия бе въведене е екплоатация. Бе ракламирана като супер иновативна, населена с хора с много над средното ниво на интелигентност. За мое съжаление паркирането е на водачи с доста нисък интелект. Това, че в "Тех парка" има закрит паркинг няма значение. Всички спират "безплатно" където намеря. За съжаление се получава повече "Пакистанска" вместо "Иновативна" атмосфера. Прилагам снимки.

Незаконна сграда

По време на строежа , сградата беше обявена като общежитие, а сега от нея се продават луксозмни апартамент. Явно за общежитие може да се строи в зелена площ и без гаражи.

В сградата няма гаражи, което ще доведе до задръстване на и без това тясната уличка проф. Брадистилов.  Не е ясно как е получен акт 16 , ако е получен такъв

Незаконна сграда

в упи XII-3, на мястото на старата къща има построена незаконна нова триетажна сграда построена през 2016г.

Незаконна сграда

Маркираната сграда е незаконна – както е видно от прикрепените снимки тя попада в сервитута на водопровода. Това не пречи на собственицте й периодично да я надграждат до напълно масивна сграда – на няколко пъти се налива бетон, направи се керемиден покрив и т.н. под благосклонния поглед институциите. Също така лицата, които експлоатират обекта, се отопляват на печка с твърдо гориво, чийто комин изобщо не кореспондира с височината на околните 8-9 етажни блокове. В резултат на което сме системно обгазявани. Очакваме отговорните институции да се заемат с премахването на незаконния обект, влошаващ въздуха и здравето на живеещите в района.