Контейнерите за боклу са под прозорците на живущите

Здравейте,

Това е втори сигнал, който подаваме. Контейнерите за разделно събиране (3 броя) и контейнера за боклук по неясни приичини бяха преместени от тротоара на градинката, под прозорците ни. В тази опасна среда на корона вирус, боклукът мирише. Неколкократно молихме работниците да ги върнат на тротоара, пред градинката, но без резултат.

Много молим, в създадената извънредна ситуация, където хигиената е най-важна, махнете тези 4 кофи от прозорците ни - тяхното место е определено от Вашата община - на отсрещния тротоар, при градинката, а не под прозорците на живущите на по малко от 1,5 метра , защото партерните етажи тук са много ниско.

Прилагаме снимка, къде бяха преместени.

Първото ни оплакване беше от 12 март. Ето какво получихме като отговор т.е нищо.

Надяваме се на отговор и бърза реакция от Ваша страна.

С поздрав,

 - от името на живущите на ул. Доспат 30

 
Публикувано в категория Сметосъбиране и сметоизвозване - Съдове за отпадъци поставени на неподходящи места

Контейнерите за боклу са под прозорците на живущите

Здравейте,

Това е втори сигнал, който подаваме. Контейнерите за разделно събиране (3 броя) и контейнера за боклук по неясни приичини бяха преместени от тротоара на градинката, под прозорците ни. В тази опасна среда на корона вирус, боклукът мирише. Неколкократно молихме работниците да ги върнат на тротоара, пред градинката, но без резултат.

Много молим, в създадената извънредна ситуация, където хигиената е най-важна, махнете тези 4 кофи от прозорците ни - тяхното место е определено от Вашата община - на отсрещния тротоар, при градинката, а не под прозорците на живущите на по малко от 1,5 метра , защото партерните етажи тук са много ниско.

Прилагаме снимка, къде бяха преместени.

Първото ни оплакване беше от 12 март. Ето какво получихме като отговор т.е нищо.

Надяваме се на отговор и бърза реакция от Ваша страна.

С поздрав,

 - от името на живущите на ул. Доспат 30

 

Нерегламентирано платено съоръжение за игра на деца под прозорците на живущите

Магазин СВА- Коме на ул. Зографски манастир 15 е поставил нерегламентирано платено съоръжение за игра на деца под прозорците на живущите, с което нарушава закона и създава постоянен шум на собствениците в сградата

Обрасла растителност зад блокът, която влиза през прозорците на живущите.

 Зад блок 220, вх Б, растителността (храсти и дървета) е достигнала огромни размери и вече е в пряк досег с балконите и дограмите на живущите в блокът. По този начин при по-силен вятър клоните удрят по прозорците на апартаментите на първите три етажа. От друга страна при тази буйна растително е трудно да се поддържа чистотата зад блокът.

силна и заслепяваща, насочена светлина от прожектор срещу прозорците на спалните и холовете на живущите в кооперацията

Сградите се намират на ул. Българска морава 97 -99. Подавам сигнал за пореден път! Моля, вземете отношение. За да не се стига до саморазправа на живущите със собствениците на прожекторите. Изпращам ви снимки, които направих тази вечер - 4.12.2019 година /сряда/

Непрестанен пушек от Сръбска скара и ресторант, точно пред прозорците на живущите в блок 242, вх.4 на отстояние по малко от 30м.

силна насочена светлина от прожектори срещу прозорците на спалните и холовете на живущите в кооперацията, намираща се на ул. Българска морява 97 -99

Собствениците на бившата Шоколадова фабрика  продължават да тормозят със заслепяваща светлина живущите в непосредствена близост кооперация. Моля ви, направете необходимото тези прожектори да бъдат демонтирани, за да не се налага да ви притесняваме вас и да търпим нечие недомислие и своеволие.

Капака на контейнера за боклу не се отваря.

Здавейте, Преди месец ви писах за този проблем и резултат няма. Ще ви го напиша пак подробно дано го разберете. Когато изпратите и хора дето разбират, със сигурност ще има и полза от цялото чакане и писане. На това място- кръстовището на улици Кокиче и Кр.Попов (срещу химическото чистене) има два контейнера за боклук. Вече два месеца, единия е със заклещен капак който не се отваря. Това се получава когато се удря задната част на контейнера в сметоизвозващия камион при преобръщането с "главата надолу" така да се каже, за да се изсипе боклука. Затова само единия от тях служи за събиране боклука. Той беше без капак но вършеше идеална работа. Дойдоха и го замениха с друг който има капак. Дотук добре, но дефектиралия контейнер си остана. Не бе нито поправен нито заменен. А веротно са отчели някъде работата за свършена. Само че ако имаше контрол или проверка щеше да се установи действителното състояние. Ако така действате за един капак, наистина има нужда от промяна. Да не ви изненадат резултатите на 27-ми. Това не е заплаха, а стимул за по-бърза и ефективна работа.

Служителите, които почистват контейнерите за смет, умишлено обръщат контейнерите, за да не могат да се използват

На тротоара е издълбана дупка, зад контейнерите за боклук, и там се изхвърлят отпадъци. Контейнерите обикновено са празни.

На посоченото място е издълбана дупка, в която се изсипват отпадъци-битови, строителни и други. Почиства се редовно от Общинските служби, но въпреки всичко винаги е пълна дупката с отпадъци. На два метра от контейнерите има зелена площ, която е превърната в паркинг. Няма място за преминаване на пешеходци и майки с колички, както и инвалиди с колички. Тротоара е зает от контейнер за боклуци и сметище. Може ли да се намери някакво решение за мястото на контейнерите? Не е подходящо избраното място.

Непрекъснат дим под прозорците

Непрекъснат дим под прозорците от сграда на ул. "Аксаков" № 15. Невъзможно е да дишаме, горят се боклуци има задушлив дим. Моля за проверка и контрол!