ОКАЯНО СЪСТОЯНИЕ НА ИЗОСТАВЕНАТА МОТОПИСТА В Р-Н "ТРИАДИЦА"

Старата "Мотописта" в р-н "Триадица" е в окаяно състояние, постройките са корозирали и опасни, цялото пространство тъне в мръсотия, навсякъде обикалят гризачи и мястото се обитавано от клошари и всякакъв род  съмнителни лица. Редовно клошари се събират и палят огньове и застрашават живота на всички, има случаи на деца дърпани от клошарите. Молим за вземането на спешни мерки по разчистване на мястото! В период на световна пандемия, това място е развъдник на зарази и престъпления, хората живеещи в района са силно притеснени за здравето и живото си. Молим за спешни действия и решение на проблема!

Публикувано в категория Сгради/строежи - Изоставени и/или самосрутващи се сгради

ОКАЯНО СЪСТОЯНИЕ НА ИЗОСТАВЕНАТА МОТОПИСТА В Р-Н "ТРИАДИЦА"

Старата "Мотописта" в р-н "Триадица" е в окаяно състояние, постройките са корозирали и опасни, цялото пространство тъне в мръсотия, навсякъде обикалят гризачи и мястото се обитавано от клошари и всякакъв род  съмнителни лица. Редовно клошари се събират и палят огньове и застрашават живота на всички, има случаи на деца дърпани от клошарите. Молим за вземането на спешни мерки по разчистване на мястото! В период на световна пандемия, това място е развъдник на зарази и престъпления, хората живеещи в района са силно притеснени за здравето и живото си. Молим за спешни действия и решение на проблема!

Наранен асфалт след строителни дейности на фирмите "Торин" и "Филто - С" в ж.к. "Мотописта"

В резултат на строителни дейности на улицата пред строежа на комплекс "Мотописта - Нова" на фирмите "Торин" и "Филто - С" от страната на ул. "Ген. Кирил Ботев" 3 и бл. 25Е на нивото на завоя е наранена асфалтовата настилка от лопатата на мини багера, който разкопава участъка. На платното в този участък има множество резки в асфалта, причинени от работата на багера, които ако не бъдат отстранени, ще се превърнат в бъдеще в дупки на иначе улица в добро състояние. Моля за съдействие за ремонтиране на участъка след приключване на строителната дейност по настилката от страна на строителните фирми.

Множество дупки на пътното платно на ул."Сердика" между ул."Искър" и ул."Триадица".

Окаяно състояние на подлеза на бул."България"и ул."Тодор Каблешков".

Преминаването през подлеза на бул."България" и ул."Тодор Каблешков" е крайно затруднено поради лошото състояние, в което се намира.Плочките са разбити, една част от лампите светят, а на мястото на останалите стърчат кабели. Разнася се непоносима миризма, а на изхода откъм МОЛ  "България" тече вода. Преминаването през подлеза е крайно неприятно и опасно. 

 

Графити в подлеза на бул. "България" при "Мотописта"

Стените на подлеза, който е скоро ремонтиран и с монтирани камери за видеонаблюдение са издраскани с графити.

Детската площадка, прилежаща на ул. "Драгшан" 18 е в окаяно състояние.

Здравейте, площадката, прилежаща на ул. Драгшан 18 е в окаяно състояние, както и прилежащите на нея улици, на места липсва тротоар!!!!!!!!!!!Все по - трудно става за придвижване от страна на пешеходците, респективно и за водачите на автомобили. Пързалката  - точно на края на спускането децата буквало се "забиват" в една буца бетон...няма настилка .. с една дума "зле".

Изоставени градинки в окаяно състояние пред храм "Свети Дух" в кв. Надежда

Вече над 30 години въпросните две градинки пред храм "Свети Дух" в Надежда са в окаяно и неподдържано състояние. Железните катерушки тип "лодка" и "кълбо" от моето детство са премахнати отдавна, но на тяхно място цари все същата разруха. Въпреки тоталното застрояване на квартала , никой нищо не прави по въпроса те да се култивират и да се ползват като нормални детски площадки от всички стари и новодошли живущи в района. Моля направете нужното този сигнал да стигне до съответната институция, имате си механизми как да обвържете инвеститорите на новите кооперации-блокове да облагородят градинките и да ги превърнат в пълноценни детски площадки!

С уважение, жител на квартала 

Стефан Петров

Спирката на трамвай №11 на ул. "Щросмайер" е в окаяно състояние

Ето в какво ужасно състояние е спирката ул. "Щросмайер" на трамвай 11. И така е от доста време. С всеки изминал денстава все по-зле...
Пътеката, по която хората отиват до най-големия магазин "Кауфланд" е разбита. А е толкова  просто да се сложат 4-5 реда големи плочки една до друга, за да има широка пътека за многото преминаващите от там и в двете посоки. И да се направи стъпало да се качват хората на високия тротоар.
Непременно трябва да се махне и кошчето на спирката, защото когато спре трамвай и отвори вратите, кошчето често е точно пред първата врата и не може нито да се слезе, нито да се качи човек.
Островът е толкова тесен, че кошчето пречи хората да се разминават, ходейки по него и са принудени да слизат на улицата, което е изключително опасно за живота. 

Окаяно състояние на кръговото на "Руски паметник"

Кръговото на "Руски паметник" е под всякаква критика-дупки, неравности, издигания и вдлъбнатини. Цялото кръгово е на вълни и преминаването през него е цяло мъчение.

Подлезът при спирка "Св. Анна" е в окаяно състояние.

В подлеза са извадени плочите от настилката и са оставени така вече втора седмица. Положението е доста неприятно, защото създава голямо неудобство на преминаващите граждани. Хората са принудени да газят в кал. Молим да се вземат спешни мерки за ремонт на подлеза!