Фантастико: Липса на контрол на достъпа и неспазване на дистанция

Днес в 20:30 пазаръвах във Фантастико във гр. София, жк. Дружба 2. На входа на магазина нямаше ограна която да конролира достъпа и се влизаше свобдно. На опашките никой не спазваше разстояние! Касиерката на няколко пъти свали ръкавиците си докато набираше кодове на касовата машина (не знам защо - беше с клавиши а не touch screen). Не видах да дизенфекцира плота нито веднъж за 4-мата клиенти които изчаках преди да дойде реда ми.

Публикувано в категория COVID-19 - Нарушаване на ограниченията за работа на търговски обект

Фантастико: Липса на контрол на достъпа и неспазване на дистанция

Днес в 20:30 пазаръвах във Фантастико във гр. София, жк. Дружба 2. На входа на магазина нямаше ограна която да конролира достъпа и се влизаше свобдно. На опашките никой не спазваше разстояние! Касиерката на няколко пъти свали ръкавиците си докато набираше кодове на касовата машина (не знам защо - беше с клавиши а не touch screen). Не видах да дизенфекцира плота нито веднъж за 4-мата клиенти които изчаках преди да дойде реда ми.

Неспазване на Общинската наредба за отглеждане на кучета и липса на контрол от Районната администрация!

В маркирания участък се разхождат без каишка кучета, не се събират изпражненията им, разхождат се и на детските площадки. Липсва какъвто и да е контрол от Района.

Неспазване и липса на контрол по заповед 139 от 28/02/2013 на кмета на район "Искър"

Понеже сайта няма опция да изискам повече информация след като съм получил отговор на сигнал 34655/СОА16-КЦ01-16310-[1]/ 28.09.2016 ще регистрирам нов, още повече че близо 1 година не виждам да има някакво развитие на въпроса.

Първият ми въпрос ми е - Какво става с сформирането на комисията която щеше да се сформира и да вземе решение?

Вторият ми въпрос е свързан с заповедта на кмета на район "Искър" номер 139 от 28.02.2012 (http://raioniskar.bg/data/ufiles/files/marshtruti_selskostopanski_jivotni.jpg) с която изрично се забранява цитирам т2:

"Пашата на селскостопански животни на територията на паркове, градини, училища , културни и здравни заведения, междублокови пространства и всички други зелени площи на територията на район "Искър"

Според същата заповед контролът по изпълнението й (за район "Искър") е възложен Томислав Назърски - Зам. кмет на СО-район "Искър". Въпросът ми какво е направено/прави  въпросния контрольор за спазването на въпросната заповед?

Струпване на много хора,не спазване дистанция в магазин лидъл и липса на пропускателен режим

Навлизане в насрещно движение по еднопосочната ул. Ралевица от ул. Бълг.легия посока Център! Има неспазване на поставените знаци и ежедневно се кара в насрещното! Моля за контрол от органите!

НЕЗАКОННО СЪБОТНО/ НЕДЕЛНО АСФАЛТИРАНЕ НА ДУПКИ - ЛИПСА НА КОНТРОЛ СЪБОТА липса на НИВЕЛИР

НЕЗАКОННО СЪБОТНО/НЕДЕЛНО АСФАЛТИРАНЕ НА ДУПКИ - ЛИПСА НА КОНТРОЛ СЪБОТА

 МОЛЯ ПОСОЧЕТЕ С   НИВЕЛИР ЗАКОННОСТТА ЗА АСФАЛТИРАНЕТО  И  НЕКАДЪРНАТА ОБЩЕСТВЕННА ПОРЪЧКА ПО КОЯТО  ЩЕ СЕ ПЛАТЯТ  НОВИТЕ   

ИЗПЪКНАЛИ  ИЛИ ВДЛЪБНАТИ  ПАРЧЕТА АСФАЛТ 

КАК  ТАКА  НА БУЛ ВАСИЛ ЛЕВСКИ Е РАЗНО  А В  КВ  ЛОЗЕНЕЦ  ВЪЛНООБРАЗНО .... 

ДА ВИ СНИМАМ  ЛИ  НЕРАВНОСТИТЕ  ИЛИ САМИ  ЩЕ СИ ГИ ИЗМЕРИТЕ С НИВЕЛИР  И ОТВЕС 

 ПО КОИ ЗАКОН ТАКА СЕ АСФАЛТИРА 

Силно замърсени улици, вследствие липса на контрол върху механизация от строежи в близост и липса на почистване

Липса на тротоари, липса на контрол на неправилно паркирали МПС

В голяма част от посочения на картата участък няма изградени тротоари и от двете страни на улицата. Проблемът се изостря поради непосредствената близост на 151 СОУ, по-северният изход на което излиза директно на уличното платно. Всеки ден сме принудени да водим и взимаме децата си слаломирайки между движещи се и паркирали автомобили и кални потоци (отново предизвикани от приспособени в калта паркоместа).

Уличките са тесни и до ул. Пиер дьо Ронсар са еднопосочни. Натоварването сутрин във времето 7.40-8.20 и следобед между 16.30-17.00 е огромно и макар че в повечето случаи родителите-шофьори са внимателни и толерантни към пешеходците на платното, има и такива (най-вероятно студенти от намиращия се в непосредствена близост НБУ), които шофират с несъобразена скорост, защото няма изградени дори и "легнали полицаи". Въпрос на време е да стане инцидент, за което трябва да се вземат мерки.

Моля да изградите тротоар за пешеходна връзка между 151 СОУ и бул. Монтевидео по ул. Леополд Седар Сенгор и ул. Маестро Кънев и намерите начин да ограничите паркирането в калта.

Липса на сметоизвозване на отпадъците от магазин Фантастико.

За пореден ден отпадъците на търговска верига се депонират улица 5025 и сметоизвозват от вятъра и кучетата.

Прилагам 2бр. снимки от 18.01.2017г.

 

Липса на контрол

Кога Фандъкова ще изпълни казаното. До кога европейска столица ще бъде най-лошата в Европа. Това се вижда само в България, но още по-смешно е, че се случва в столицата на държавата.

https://nova.bg/news/view/2017/11/12/198332/без-каруци-в-софия-общината-спира-регистрациите-от-нова-година/