Полагане на асфалт върху зелени площи

Собственикът на белия незаконен гараж от линка https://www.google.com/maps/@42.6956949,23.2818632,3a,75y,70.32h,68.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUntXeojT8BEF8tEdSEr9pQ!2e0!7i13312!8i6656 асфалтира пространството под гаража и пред него. Отдолу бяха зелени полщи. Там се събираше и попиваше дъждовната вода. Сега има асфалт и цялата вода се събира пред малката пътечка и ние газим в локви. Освен това, собственикът на гаража има наглостта да прокопе асфалта на междублоковото пространство, за да се оттича водата и да не се събира пред гаража му. Така дупките във вече компрометирания асфалт станаха още повече.

И това се случва няма и месец след като община Красна Поляна заяви ангажимент да премахне тези незакони постройки. Явно собственикът изобщо не се впечатлява от общината или има чадър за своите действия.

Моля да се направи проверка и собственикът да премахне незаконния асфалт и гараж и да запълни улея, който направи.

В гаража се паркира автомобил с регистрационен номер CB 0974 HH - Toyota Rav 4.

 

Публикувано в категория Сгради/строежи - Незаконни строежи

Полагане на асфалт върху зелени площи

Собственикът на белия незаконен гараж от линка https://www.google.com/maps/@42.6956949,23.2818632,3a,75y,70.32h,68.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUntXeojT8BEF8tEdSEr9pQ!2e0!7i13312!8i6656 асфалтира пространството под гаража и пред него. Отдолу бяха зелени полщи. Там се събираше и попиваше дъждовната вода. Сега има асфалт и цялата вода се събира пред малката пътечка и ние газим в локви. Освен това, собственикът на гаража има наглостта да прокопе асфалта на междублоковото пространство, за да се оттича водата и да не се събира пред гаража му. Така дупките във вече компрометирания асфалт станаха още повече.

И това се случва няма и месец след като община Красна Поляна заяви ангажимент да премахне тези незакони постройки. Явно собственикът изобщо не се впечатлява от общината или има чадър за своите действия.

Моля да се направи проверка и собственикът да премахне незаконния асфалт и гараж и да запълни улея, който направи.

В гаража се паркира автомобил с регистрационен номер CB 0974 HH - Toyota Rav 4.

 

Полагане на асфалт директно върху пръст

Полагане на асфалт директно върху пръстта, след подмяна на електрически кабели.

Паркиране върху тротоар и зелени площи, рушене на тротоарни плочки и разкалване на зелени площи

Паркиране върху тротоар и зелени площи, рушене на тротоарни плочки и разкалване на зелени площи

асфалт и паркиране в зелени площи

След запълване на дупки пред блок 16 в Зона Б-5, фирмата изпълнител остави купчини с боклук, а останал асфалт изсипа в тревната площ за ресторант  "Островчето", която площ се превръща в паркинг от посетителите на зала "Спортна София"

Неправомерно положен асфалт в зелени площи.

В градинката намираща се между бул. "Константин Величков", бул. "Тодор Александров", бул. "Александър Стамболийски" и ул. "Татарли" неправомерно е насипан асфалт върху алея и част от зелената площ. Асфалта е изсипан от фирмата която извършва ремонт на бул. "Константин Величков". Молим за проверка и действия по компетентност!

полагане на асфалт

След двукратно запитване от моя страна съответно писмо №СОА16-ВК08-15362/17.10.2016г. и писмо№РВТ17-ГР94-1810/27.04.2017г.желая отново информация кога най-сетне ще има финансова възможност за асфалтиране на ул Свети Кирил която е пряка наул.Невена Коканова и се касае за около 200м.По-голямата част от живота ми премина в ОЧАКВАНЕ ДА СЕ СЛУЧИ ТОВА СЪБИТИЕ. Не ми става ясно по какви критерии се избира хаотично кои улици да се асфалтират в района. Настойчиво моля за ОТНОШЕНИЕ И РЕШЕНИЕ А НЕ ЗА ФОРМАЛЕН ОТГОВОР!

Некачествено полагане на асфалт

В кв. Илиянци, на ул. Витошко лале е направен некачествен ремонт на уличното платно. Точно пред входната врата и гаража на ул. Витошко лале № 5 е положен асфалтът така, че се е образувала вдлъбнатина. Освен това наклонът на улицата е обърнат към къщите. Тротоарът и бордюрът е изравнен с уличното платно и при дъжд водата ще се оттича към гаража и двора. Моля да се вземат спешни мерки и да се изравни настилката преди да са започнали дъждове и снеговалежи.

Полагане на студен асфалт.

В жк "Дианабад" на ул. "Васил Калчев" между 105 СУ "Атанас Хр. Далчев" и бл. 43 полагат студен асфалт и се запълват една част от дупките. Няма технически ръководител с който да бъде проведен разговор. Дупките са били запълвани ноември месец. Моля за проверка.

Полагане на асфалт при дъжд.

На бул. "Владимир Вазов", в посока от центъра на София към периферията на града, от BILLA нататък се извършва ремонт. В момента вали проливен дъжд, а се полага асфалт?!? Недопустимо е да се извършва толкова некачествен ремонт. Влагат се излишни средства, а така положеният асфалт ще бъде некачествен и скоро отново ще се разруши. Моля за проверка и санкциониране на фирмата, извършваща този ремонт.

Некачествено полагане на асфалт

В квартал Симеоново по цялата улица "Извор" и по част от улица "Шумако" беше извършена смяна на канали. В момента се полага асфалт от фирма "Гелак". В часта на ремонта, която се намира на улица "Шумако", асфалта е поставен некачествено.