Разнасяне на кал и мърсотия

Разнасяне на кал и мърсотия от камиони на строеж - ул. "Люлин планина" 34-36.

Публикувано в категория Замърсяване на обществени площи - Излизане от строителни обекти на транспортни средства на уличните платна с непочистена ходова част

Разнасяне на кал и мърсотия

Разнасяне на кал и мърсотия от камиони на строеж - ул. "Люлин планина" 34-36.

Проблемна шахта, периодично запушване и преливане, разнасяне на фекални води по пътя, опасност от разнасяне на зарази

Проблемна шахта, периодично запушване и преливане, разнасяне на фекални води по пътя, опасност от разнасяне на зарази.  Шахтата се намира в района на кръстовището на ул. Завоя и улица Дунав. В сезона на дъждовете шахтата прелива и залива пътя с фекални води, което създава предпоставка за разнасянето на зарази. В района играят много деца и съществува риск от епидемии. Излезлите на повърхността мръсни води стоят със седмици и хората са принудени да джапат в тях, тъй като оттам е пътя за  центъра на селото. Необходимо е периодично почистване на шахтата и установяване на проблема

Мърсотия

Ще се зарием с мърсотия и боклуци. Стар сигнал бях подал , но без ефект. Сега се ремонтира "Шипченски Проход" - моля почистете ул. Джеймз Харвей Гол ! 

пари данък смет хубаво събирате и плащаме , но нека живеем в по-чист квартал. 

Мърсотия

Зоната покрай оградата на 47 СОУ е пълна с боклуци. Непосредствено до трафипоста има ниша със захвърлена гума, пластмасови бутилки и др.

Мърсотия до шия

Г-жо,Фандъкова,

Проблемът започва да става все по-голям и вече не се издържа.Всички камиони отиващи да изхвърлят земни маси от изкопите на метрото по 46-та улица във Враждебна ,след като излязът от депото са с тонове кал по гумите ,която кал се носи 5-6 км по улица 46-та и съответно на излаза за бул. Ботевградско шосе и по самото  шосе.Виждам  добрите Ви намерения в това  да  почиствате   самото Ботевградско шосе - входоно изходна магистрала  за и от София,но  методът Ви е неправилен.В същото време  носещата се кал  която се избутва  с няколко булдозера  дерящи и тракащи  по асфалта  който преди година беше положен и вече е започнал да се  напуква от  насилието върху него.Тази кал и камъчета  се натрупват  на ъгъла на бул."Ботеградско шосе" и улица "8-ма",която кал се разнася и из Враждебна ,но никой не я чисти .Като се направи  купчина  привечер  този куп се изгребва  частично и на другия ден  процедурата се повтаря. Искам да попитам ние сметище ли сме?И за какво плащаме данъци за да гледаме това безобразие. Съгласно 

НАРЕДБА за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община

чл 60  не се допуска замърсяване ,следва да се измиват гумите на  превозните средства  при излизане от депото.Не желая да прилага снимков материал ,тъй като Вие сте достотъчно заподнати с това.

В същото време един камион с четки  мокри и  разбърква калта  и я втрива  достатъчно  добре в пътната настилка.Водата  която не се отвежда  към шахтите, а  се стича  по наклона от Ботевградско шосе   по ул. 8-ма и се разнася из Враждебна.И при сухо  време вода се стича ,кална и камъчета навсякъде ,да не говоря какво може да се случи ,ако предната кола го изхвърли към задната.

А под моста на Ботевградско шосе е още по-голам ужас  и на изхода от 46-та към Ботевградско е ужас. Там има наспирали  коли и почистване нямаааа как да стане . И въобще може ли да се спира там. Моля, обърнете внимание!А по самата 46-та не се вижда настилка ,всичко е тонове кал , ама там нали е далече от входно изходната магистрала  не е важно . Но и там се  обитава от хора ,фирми  които се опитват да работят.

Моля вземете под внимание  казаното от мен ,но произлизащо от всички потърпевши  от това безобразие.

 

Г-жо,Фандъкова,

Проблемът започва да става все по-голям и вече не се издържа.Всички камиони отиващи да изхвърлят земни маси от изкопите на метрото по 46-та улица във Враждебна ,след като излязът от депото са с тонове кал по гумите ,която кал се носи 5-6 км по улица 46-та и съответно на излаза за бул. Ботевградско шосе и по самото  шосе.Виждам  добрите Ви намерения в това  да  почиствате   самото Ботевградско шосе - входоно изходна магистрала  за и от София,но  методът Ви е неправилен.В същото време  носещата се кал  която се избутва  с няколко булдозера  дерящи и тракащи  по асфалта  който преди година беше положен и вече е започнал да се  напуква от  насилието върху него.Тази кал и камъчета  се натрупват  на ъгъла на бул."Ботеградско шосе" и улица "8-ма",която кал се разнася и из Враждебна ,но никой не я чисти .Като се направи  купчина  привечер  този куп се изгребва  частично и на другия ден  процедурата се повтаря. Искам да попитам ние сметище ли сме?И за какво плащаме данъци за да гледаме това безобразие. Съгласно 

НАРЕДБА за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община

чл 60  не се допуска замърсяване ,следва да се измиват гумите на  превозните средства  при излизане от депото.Не желая да прилага снимков материал ,тъй като Вие сте достотъчно заподнати с това.

В същото време един камион с четки  мокри и  разбърква калта  и я втрива  достатъчно  добре в пътната настилка.Водата  която не се отвежда  към шахтите, а  се стича  по наклона от Ботевградско шосе   по ул. 8-ма и се разнася из Враждебна.И при сухо  време вода се стича ,кална и камъчета навсякъде ,да не говоря какво може да се случи ,ако предната кола го изхвърли към задната.

А под моста на Ботевградско шосе е още по-голам ужас  и на изхода от 46-та към Ботевградско е ужас. Там има наспирали  коли и почистване нямаааа как да стане . И въобще може ли да се спира там. Моля, обърнете внимание!А по самата 46-та не се вижда настилка ,всичко е тонове кал , ама там нали е далече от входно изходната магистрала  не е важно . Но и там се  обитава от хора ,фирми  които се опитват да работят.

Моля вземетe под внимание  казаното от мен ,но произлизащо от всички потърпевши  от това безобразие.

И това  ъгълче е много привлекателно за  проститутки и  господа плащащи  за любов!Може да изрежете храстите за да  се премахне мърсотията в зелените площи ,но това е друга тема !

 

 

ПРАХ И МЪРСОТИЯ

Симеоновско шосе е постоянно замърсено поради множествотото строителни обекти в кв Витоша и замърсяването от страна на транспортните средства. МОля за незабавни мерки, тъй като живее в постоянен прах и мърсотия

Шум, мърсотия, заплаха

Денонощен шум, мърсотия, плъхове  от склад за вторични суровини - хартия, желязо, строителни отпадъци и други в населено място в близост до сгради. В проведен разговор с представител на склада тази сутрин гражданката  е получила заплаха. Някоколко пъти са подавани сигнали от съседи по проблема до района и други институции, но до този момент няма резултат. Да се предприемат действия за разрешаване на казуса.

 

Строеж и мърсотия

Появи се нов строеж и мърсотията е огромна. Камионите спират отстрани и пречат на преминаващите автомобил

Мърсотия в училище

Ремонтът в 54-то СУ "Св. Иван Рилски" все още не е завършил. Отвън е строителна площадка, навсякъде има разхвърляни строителни материали. Учебните занятия продължават в тези условия. Вътре е страшен прахоляк. Има само две чистачки на две сгради. Има също учител, който е ходил на работа болен от хепатит повече от две седмици и сега е хоспитализиран. Целият персонал е знаел за заболяването, то е видно, но не са взели мерки да отстранят болния си колега.

Родителите нямат достъп до учебните стаи, за да видят в какви условия учат децата им. Силно са притеснени от мърсотията, причинена от ремонта и от контакта на децата им с болния преподавател.

Обаждали са се в РЗИ, но все още не е извършена проверка.

Ужасна мърсотия

Здравейте,

на тротоара след някакъв ремонт или неясно по каква причина има извадени плочки, които от 10 дни са облегнати на стената на кооперацията.

Моля за възстановяване на тротоара в нормален вид.